Euro
9.6696
-0.03%
Dolar
8.0719
0.17%
Altın
460.89
0.11%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
461.016
-6.77%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Ekvador Devlet Başkanı tişört kurbanı

  Devlet Başkanı Rafael Correa'nın, kendisiyle fotoğraf çektirdiği gencin giydiği tişörtte yazanlar, alay konusu oldu.
  • DHA
  • 09.04.2015 - 01:15
  Ekvador Devlet Başkanı tişört kurbanı

  EKVADOR1

  Serbest kıyafetle şehirde gezmekte olan Ekvador Devlet Başkanı Correa, genç bir destekleyicisinin kendisiyle fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmedi. Ancak, üzerinde İngilizce “Aptalla Beraberim” yazılı ve Ekvador liderinin bulunduğu tarafa doğru ok işareti bulunan bir tişört giyen çocukla çektirdiği fotoğraf sosyal medyada yayılınca, Correa dalga konusu oldu.

  SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU

  Twitter’da, Correa’nın kullandığı MashiRafael kullanıcı adına atıfta bulunularak “IAmWithStupidMashi” (Aptal Mashi ile Beraberim) hashtagi Ekvador’da günün en yüksek trendleri arasına girerken, “CIA’den casus bir çocuk hükümetin istikrarını bozmaya çalışıyor, bu harika bir manşet olur”, “O çocuk okulda bir mevki istediğinde ne olacağını görelim” gibi dalgacı twitler atıldı.

  Fotoğrafın, Ekvador’un Facebook üzerindeki mizahi sayfasında paylaşılması üzerine de çocuğun annesi fotoğrafı koyanlarla iletişime geçerek, kaldırılmasını istedi. Anne, çocuğunun herhangi kötü bir niyeti olmadığını, tişörtte ne yazdığını bilmediğini dile getirdi.

  Öte yandan, Devlet Başkanı Rafael Correa’nın destekleyicileri de, Ekvadorlu liderin sosyal medyada dalga konusu olmasının ardından karşı atak yaptı. WeAreWithYouMashi (Seninleyiz Mashi) hashtagi ile twitler atan destekleyiciler günün trendlerine girmeyi başardı.

  Ekvador Devlet Başkanı tişört kurbanı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir