Euro
15.2820
0.25%
Dolar
13.4430
0.13%
Altın
796.0780
0.04%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
570.729
-1.64%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  El Classico'daki başkaldırı ülkeyi karıştırdı

  El Classico'daki başkaldırı ülkeyi karıştırdı

  90 bin kişi ile açılan Katalonya bayrağı ülkeyi karıştırdı..
  • 08.10.2012 - 16:40

  El Classico daki başkaldırı ülkeyi karıştırdı #1

  La Liga'da oynanan El Classico mücadelesi konuşulmaya devam ediyor.
  Messi ve C. Ronaldo'nun karşılıklı 2 golü ile berabere biten maçın yankıları sürüyor. Özellikle maç öncesi 90 bin Barcelona taraftarının gerçekleştirmiş olduğu koreografi İspanya'yı karıştırdı.

  HÜKÜMET KANADINDAN TEPKİ YAĞDI

  Koreografi'de açılan devasa Katalonya bayrağı İspanya'yı karıştırdı. Hükümet kanadından tepkiler yağdı.

  İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo, dün akşam oynanan Barcelona-Real Madrid maçında, Nou Camp Stadı'nın tribünlerinde Katalonya'nın bağımsızlığı isteyen bazı grupların oluşturduğu görüntüleri, "İspanya'nın yurt dışındaki kötü imajı" olarak değerlendirdi.

  BU GÖRÜNTÜLER İÇ BÖLÜNMÜŞLÜK İMAJI VERİYOR

  Ekonomik krizde İspanya'nın iç üretimini desteklemek için kurulan "Marca Espana"nın (İspanya Markası) organize ettiği bir seminer sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Margallo, "Maç boyunca tribünlerde olanlar, yaşadığımız bu sarsıntılı dönemde iç bölünmüşlük imajı veriyor" dedi.

  İspanya'nın diktatör Franco sonrasındaki demokrasiye geçiş döneminde gösterdiği "ortak çaba imajına tam ters bir imajın" Nou Camp tribünlerinde görüldüğünü kaydeden Margallo, her şeye rağmen geçiş döneminin, "ortak bir gelecek, çaba, birlik imajından dolayı büyük başarı elde ettiği" görüşünü dile getirdi.

  BARCELONA'NIN İMAJI SARSILIYOR

  Bu arada iktidardaki Halk Partisi'nin (PP) seçim ve organizasyon departmanı yetkilisi Carlos Floriano da, "Bazı ayrılıkçı kişilerin maçı bir bağımsızlık bayramına çevirmeye çalıştığını" ifade ederek, "Barcelona Futbol Kulübü'nün imajını kötü bir şekilde kullandılar" diye konuştu.

  Dün akşamki maçta, tribünlerde dev Katalonya bayrağı açılmış, bağımsızlık sloganları atılmış ve "Katalonya, gelecekteki Avrupa devleti" yazılı bir pankart kullanılmıştı.
   


  Görüş Bildir