Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
271.873
-4.45%
3ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 3 C

  Endonezya'da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor

  Endonezya'da kalkıştan kısa bir süre sonra düşen 62 kişinin bulunduğu yolcu uçağına ait bulunan parçaların incelenmesine devam ediliyor.
  • AA
  • 12.01.2021 - 08:42
  • Güncelleme : 12.01.2021 - 09:27
  Endonezya'da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor

  Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi (KNKT) yetkilileri, Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın kuzeyinde yer alan Tanjung Priok Limanı'ndaki kriz merkezinde toplanan uçak kalıntılarını detaylı bir şekilde kayıt altına alıyor.

  Endonezya'da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor VİDEO

  DÜŞÜŞ NEDENİ AÇIKLANMADI

  Şu ana kadar uçağın düşüş nedenine ilişkin resmi bir açıklama yapmayan yetkililer, karakutuya ulaşıldıktan sonra yapılan incelemeler sonucunda uçağın neden düştüğüne dair bilgiye ulaşabileceklerini belirtiyor.

  Ulusal Arama Kurtarma Ajansı (BASARNAS) Koordinatörü Rasman MS, yaptığı açıklamada, uçağın düştüğü bölgede yeri tespit edilen uçağın karakutusunu bugün enkazdan çıkarabilmeyi ümit ettiklerini ifade etti.

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #1

  ENKAZ 20-30 METRE DERİNDE

  Uçak enkazının denizin 20-30 metre derinliğinde olduğunu aktaran Rasman, bugüne kadar kötü hava koşullarının arama çalışmalarını zorlaştırdığını kaydetti.

  Yolcu uçağının düştüğü Lancang ile Laki Adaları arasındaki bölgede geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları  devam ediyor.

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #2

  UÇAKTA 62 KİŞİ BULUNUYORDU

  Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi, 9 Ocak'ta düzenlediği basın toplantısında, kalkıştan yaklaşık 5 dakika sonra iletişimin kesildiği ve içinde 12 kişilik mürettebat ile 50 yolcunun bulunduğu "SJ182" sefer sayılı yolcu uçağının başkent Cakarta'nın kuzey açıklarındaki Laki ve Lancang Adası arasındaki noktaya düştüğünü açıklamıştı.

  Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati, en son iletişimin 9 Ocak'ta yerel saatle 14.40'ta gerçekleştirildiği uçağın, Cakarta-Pontianak seferini yapmak üzere havalandığını bildirmişti.

  Endonezya Donanması, yolcu uçağının enkazının başkent Cakarta sahilinin kuzeyindeki Thousand Adaları açıklarında 4 noktaya dağıldığını ifade etmişti.

  Küresel uçuşları takip eden Flightradar24'ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, uçağın kalkıştan 4 dakika sonra yaklaşık 11 bin fite (3 bin 352 metre) çıktığı, daha sonra 1 dakikadan kısa sürede 250 fite düştüğü ve hava trafik kontrolü merkeziyle irtibatının kesildiği belirtilmişti.

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #3

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #4

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #5

  Endonezya da düşen yolcu uçağına ait parçalar inceleniyor #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir