Euro
15.1074
-0.81%
Dolar
13.5281
-0.89%
Altın
776.2490
-1.50%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
508.877
1.25%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Erdoğan'a hakaret eden Alman mizahçı tatile çıktı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten yargılanacak olan Alman mizahçı Böhmermann, programına ara vererek tatile çıktığını duyurdu.
  • DHA
  • 16.04.2016 - 18:50
  Erdoğan'a hakaret eden Alman mizahçı tatile çıktı

  Erdoğan a hakaret eden Alman mizahçı tatile çıktı #1

  Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine neden olan komedyen Jan Böhmermann’dan ilginç karar aldı. İki haftadan bu yana kendisinden haber alınamayan Böhmermann, programına bir süre ara verme kararı aldı.

  PROGRAMINA ARA VERDİ

  Facebook hesabından açıklama yapan Böhmermann, “Ekibimle birlikte 3 yıldan bu yana politikadan magazine kadar bir çok konuyu mizahi bir dille ele aldık. Son iki haftadan beri ise biz basına haber olduk. Programımıza kısa bir süreliğine ara verme kararı aldık. Böylece internet dünyası ve kamuoyu mülteci sorunu, kedi videoları ve Sophia Thomalla'nin aşk yaşamı gibi önemli konularla yakından ilgilenme fırsatı bulur“ ifadelerini kullandı.

  "ALMANYA'DAN AYRILIYORUM"

  Mesajında Almanya genelinde kendisine destek olan kişilere teşekkür eden Böhmermann, bir süreliğine Almanya’dan ayrılacağını da duyurdu.

  "HAC YÜRÜYÜŞÜNE ÇIKMADAN ÖNCE KUZEY KORE'Yİ GEZECEĞİM"

  Böhmermann, ayrılışını “Segway’imle kendimi bulmak için Jakobsweg yollarına hac yürüyüşüne çıkmadan önce Twerk&Travel ile Kuzey Kore'yi gezerek basın ve sanat özgürlüğü konusunu yeniden değerlendireceğim“ diye duyurdu. ZDF neo ise, programa 12 Mayıs tarihine kadar ara verildiğini açıkladı.


  Görüş Bildir