Petrol
111.28
2.06%
Euro
17.4441
-0.48%
Dolar
16.7592
0.36%
Altın
973.65
0.38%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
328.162
1.55%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Erdoğan'ın Köln mitingi

  Erdoğan'ın Köln mitingi

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın Köln kentindeki mitingde konuştu.
  • 24.05.2014 - 18:21

  Erdoğan ın Köln mitingi #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UEDT) 10. yıl kutlaması çerçevesinde Köln'de gurbetçilerle buluştu.

  İsmail Coşar Ezan ve Salavat Erdoğan'ın Köln mitingi İZLE

  SOMA İÇİN KUR'AN OKUNDU

  Erdoğan'ın katılımıyla başlayan toplantı, Soma'da meydana gelen faciada hayatını kaybedenler için Kur'an okunmasıyla başladı. 

  Erdoğan ın Köln mitingi #2

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASI

  Erdoğan konuşmasının hemen başında, gurbetçilere Necip Fazıl Kısakürek'ten Gurbet Kuşları adlı şiiri okudu. 

  Ne söylemez, akan suların dili, Sessizlik içinde çağlama GURBET! Titrek parmağınla tutup tığını. Alnıma işleme kırışığını Duvarda, emerek mum ışığını, Bir veremli Rengisini BAğLAM a GURBET Gül büyütenlere mahsus hevesle, Renk dertlerimi Gözümde besle! Yalnız, annem gibi, o ılık sesle, İçimde dövünüp ağlama GURBET!

  Erdoğan ın Köln mitingi #3

  Kardeşlerim sizler çok büyük çileler çektiniz. Sizler çok büyük sıkıntılara maruz kaldınız. Ama direndiniz, tahammül ettiniz, sabrettiniz. Gurbeti kendiniz için sılaya tahvil ettiniz. Şunu bilin ki millet olarak sizlere minnettarız. Milletçe herbirinizle gurur duyuyor, iftihar ediyoruz.”

  "NASIL BİLİYORSA CEHENNEMİN YOLUNU?"

  Emeğinizle, alın terinizle 50 yılı geride bıraktığınız, onur ve gurur dolu bir 50 yıl bıraktığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Rabbim sabrınızı, tahammülünüzü arttırsın. Rabbim hasretinizi hafifletsin diye dua ediyorum. Kardeşlerim geçen hafta Salı günü Manisa'mızın Soma ilçesinde elim bir facia yaşadık. 301 canımızı hakka uğurladık. Bizim hissettiğimiz acıyı sizler de burada hissettiniz.

  Sizlere Soma faciasının ardından verdiğiniz maddi destekler ve yaptığınız dualar için teşekkür ediyorum. Soma'dan 10 kişilik bir heyet ziyaretime gelmişti, onlarla oturduk dertleştik. Onlarla görüşmemin ardından sayın Merkel ile görüştüm. Federal Almanya Cumhuriyeti'ne başta sayın Merkel olmak üzere hepsine şükranlarımı ifade ediyorum.

  Soma'daki madenlerle ilgili geleceğe dönük neler yapabiliriz konuştuk. Rabbim 301 şehidimizin ruhunu muazzez etsin. Bu elim kazadaki ihmalleri mutlaka ortaya çıkaracak, hangi kademede olursa olsun hesabını mutlaka soracağız. Şu anda hem idari hem adli soruşturmalar devam ediyor. Şehitlerimizin ailelerine devlet olarak sahip çıkacak, acılarını hafifletmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

  Şu an AFAD bu işle ilgili tek merkez olarak görevlendirilmiştir. Bu tür kazaların tekrarlanmaması için alınması gereken tüm tedbirleri alacağız. Bir gerçek var, biz orada bu elim faciayı yaşarken ülkemizin içinde bu ızdırabı duyamayanlar oldu. Bunlar Türkiye'nin büyük bir yekünü değildi aslında. Bunlar illegal örgütlerdi. Maalesef baktık ki ana muhalefetin bazı milletvekilleri de bunlarla birlikte bu eylemlere ortak oluyorlardı.

  Şurada İstanbul, Beyoğlu, Şişli, Okmeydanı'nda illegal eylemlere girdiler. Bir gencimiz orada, maalesef orada öldü. Ardından bir gencimiz daha öldü. Ölenlerden birinin kız kardeşi, 'Siz bu eylemleri yapmasaydınız benim kardeşim ölmeyecekti' dedi. Bakıyorsun hemen buraya yansıması olmuş.

  Burada bir kısım medya ve bazı örgütler ne yazık ki Soma faciasını kendileri için ranta dönüştürmek için Türkiye Başbakanı'na farklı şekillerde hakaretler ediyorlar. Bir tane kendini bilmez derginin attığı manşet manidardı. Şahsımı cehenneme gönderiyordu. Nasıl biliyorsa cehennemin yolunu?


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir