Euro
10.0467
0.74%
Dolar
8.5314
1.24%
Altın
480.8
-1.08%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
404.991
0.52%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Ermenilerden Clinton'a Talat Paşa benzetmesi

  ABD’deki Ermeni Lobisi, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’a öfke kusuyor.
  • 22.04.2012 - 15:12
  Ermenilerden Clinton'a Talat Paşa benzetmesi

  Ermenilerden Clinton a Talat Paşa benzetmesi #1

  Ermeni lobisi yanlısı "Lragir" internet sitesinde yer alan bir yazıda, Clinton için "Etekli Talat Paşa" ifadesi kullanıldı.

  MESELEYİ KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR

  Sitede, Clinton'ın Demokrat Parti içinde bir uzlaşma sonucu Dışişleri'ne getirildiği ve Amerikan dış politikasının her alanında bir fiyasko yaşandığı iddia edildi. Clinton'ın Türkiye politikasının "Bizden sonra tufan" kafasıyla ve anlamsız tavizlerle yürütüldüğü ve karmaşık sorunlara yol açacağı ileri sürüldü. Yazıda, Clinton ve Obama'nın "Ermeni soykırımının tanınmasını sabote ettikleri" ve bu meseleyi ilelebet kapatmaya çabaladıkları öne sürüldü. Seçim kampanyası sırasında Hillary Clinton'ın soykırımı tanıma yönünde açıkça destek verdiği hatırlatıldı ve ABD Dışişleri Bakanı için "İşte burada yerine çok iyi uyan etekli bir Talat Paşa var" ifadesi kullanıldı.

  OBAMA DA HEDEFTE

  Yazıda, Ermeni asıllı Amerikalı seçmenler, seçim kampanyası boyunca soykırımı tanımayı reddedenlere karşı çalışmaya ve oy kullanmamaya davet edildi. Başkan Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden ve parti içindeki başkan adaylığı yarışında Obama'ya yenilen Hillary Clinton, üç yıl önce, işbaşına gelmeleri halinde Ermeni soykırımını tanıma vaadinde bulunmuşlardı. Başkan Barack Obama, son üç yıldır yaptığı 24 Nisan açıklamalarında Ankara'yı rahatsız edecek ifadelerden kaçındı. Bu yıl da Obama'nın Ankara ile sorun yaratacak bir açıklama yapmayacağı ifade ediliyor. (Habertürk)

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir