Euro
9.5135
-0.11%
Dolar
7.998
-0.09%
Altın
464.8
-0.09%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C
  Esad Chavez'den sığınma talep etti

  Esad Chavez'den sığınma talep etti

  Esad'ın Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e siyasi sığınma amacıyla bir mektup yazdığı iddialarını Türkiye doğrulattı
  • 26.12.2012 - 09:50

  Esad Chavez den sığınma talep etti #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e, ülkeden ayrılmak zorunda kalması durumunda, bu ülkeye sığınma talebini içeren bir mektup yazdığı iddiası Türkiye tarafından Venezuela makamlarına soruldu.

  Türk Büyükelçiliği'ne yanıt veren Venezuela Dışişleri Bakanlığı, Esad'dan böyle bir mektubun Chavez'e gönderildiğini doğruladı. Ancak mektubun içeriğine ilişkin bilgi vermekten kaçındı.

  AYRINTILI BİLGİ YOK

  Konuyla ilgili olarak bilgi veren Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de, "Bu yöndeki haberler uluslararası basında yer alınca, konu Türkiye'nin Venezuela Büyükelçiliği aracılığıyla, ülke makamlarına soruldu. Doğru olduğu yönünde bir yanıt alındı. Ancak mektubun içeriğine ilişkin ayrıntılı bilgi yok" diye konuştular.

  MEKTUBU MİKDAD GÖTÜRDÜ

  Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad, aralık ayı başında Küba, Venezuela ve Ekvador'a giderek temaslarda bulunmuştu. Mikdad'ın taşıdığı mektuplarda, Esad'ın bu ülkelerden sığınma taleplerinin yer aldığı iddia edilmiş, bu iddia Suriye yönetiminde doğrulanmamıştı.

  "ŞAM'DA ÖLECEĞİM" DEMİŞTİ

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad daha önce Rus televizyonu Russia Today'e verdiği bir röportajda ise 'Şam'da öleceğini' söylemişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir