Petrol
94.22
-0.93%
Euro
18.2218
-0.18%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.028
0.02%
Borsa
2881
0.84%
Bitcoin
433.872
-0.25%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Esad Şam'dan kaçmaya çalıştı

  İsyanın başladığı günden bu yana ortalıkta fazla görülmeyen Esad çocuklarını da yanına alarak yurtdışına kaçmaya çalıştı
  • 31.01.2012 - 07:38
  Esad Şam'dan kaçmaya çalıştı

  Esad Şam dan kaçmaya çalıştı #1

  Suriye lideri Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad, çocukları ve birkaç yakını ile birlikte ülkeyi terk etmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı. Mısır'da yayınlanan El Masri El Youm Gazetesi, muhalif kaynaklara dayanarak verdiği haberinde, Esma Esad'ın, çocukları, annesi ve kuzeni ile birlikte Suriye'den kaçma girişiminde bulunduğunu yazdı.

  MUHALİF GÜÇLER KONVOYA SALDIRDI

  Buna göre, Suriye güvenlik güçleri, Esma Esad ve beraberindekileri Şam Havalimanı'ndan kaçırmaya çalıştı. Ancak, resmi araç konvoyunu koruyan güvenlik güçleri ile Suriye Ordusu'ndan kaçan bir isyancı grup çatışmaya girdi. Resmi araç konvoyu geri dönmek zorunda kaldı ve Başkanlık Sarayı'na gitti. Olay sırasında ölen veya yaralanan olup olmadığı belirtilmedi. Bu arada, rejim muhalifi Suriye Reform Partisi Başkanı Ferid Gadri, Türkiye ve Katar'ın, laik eğilimli muhalif Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) karşı İslami eğilimli muhalif Suriye Ulusal Konseyi'nin (SUK) yanında yer aldığını iddia etti.

  'TÜRKİYE İMZAYA ZORLADI'

  Gadri, ÖSO'nun laikliği savunduğunu ve SUK'un ise Müslüman Kardeşler ile ittifak halinde olduğunu söyledi. Ferid Gadri, Türkiye ve Katar'ın baskıları nedeniyle ÖSO'nun SUK ile anlaşma imzalamak zorunda kaldığını belirtti. Türkiye'nin geçen ay ÖSO'nun banka hesaplarını dondurduğunu kaydeden Gadri, "ÖSO liderliğinin, hesaplarını kullanabilmesi için başka seçeneği kalmamıştı" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir