Euro
15.1699
-0.67%
Dolar
13.3899
-0.61%
Altın
793.96
0.05%
Borsa
2001
-0.50%
Bitcoin
477.689
-4.10%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Esad: Türkiye'deki bazı yetkililerin cehaleti yüzünden

  Esad: "Ülkedeki kriz konusunda gün geçtikçe daha fazla çözüme yaklaşıyoruz. Zamanla çatışmaları kazanacağız."
  • 29.08.2012 - 14:13
  Esad: Türkiye'deki bazı yetkililerin cehaleti yüzünden

  Esad: Türkiye deki bazı yetkililerin cehaleti yüzünden #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Ülkedeki kriz konusunda gün geçtikçe daha fazla çözüme yaklaşıyoruz. Zamanla çatışmaları kazanacağız" dedi.

  KADERİNİZ SİZİN ELİNİZDE

  Ülkesinde kendi yönetimine karşı ayaklanan muhalifler yüzünden zor günler yaşayan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad , devlet yanlısı Ed Dünya televizyon kanalına konuştu. Dün bir kısmı yayınlanan, bu akşam ise tamamı yayınlanacak olan röportajda önemli açıklamalarda bulunan Suriye Devlet Başkanı Esad, ülkesindeki kriz konusunda gün geçtikçe daha fazla çözüme yaklaştıklarını ve zamanla çatışmaları kazanacaklarını ifade ederek “Şimdi durumun daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Suriye halkına ‘Kaderiniz sizin ellerinizdedir’ diyorum. Ordu işini yapıyor ve kelimenin her anlamıyla kahramanca savaşıyorlar. Eğer bir Suriye vatandaşı, teröristlerden birinin mütereddit olduğunu ve kaçmak istediğini görüyorsa, ona bunu yapması için cesaret vermeli” dedi.

  MİLLİYETÇİ BİRİ ÜLKESİNİ KAÇARAK TERK ETMEZ

  Verdiği röportajda devlet görevlerinden kaçarak ayrılanlar için “İyi ve milliyetçi biri kaçarak ülkesini terk etmez. Fakat gitmeleri iyi bir şey, çünkü şu an süren operasyon milletimizi temizliyor” ifadesini kullanan Esad, uluslararası kamuoyunda konuşulan Suriye’de tampon bölge oluşturulması önerisinin gerçekçi olmadığını belirterek, kimi iddiaların aksine hala Suriye devlet başkanlığı sarayında yaşadığını belirtti.

  TÜRKİYE'DEKİ BAZI YETKİLİLERİN CEHALETİ YÜZÜNDE GERİ Mİ ÇEKİLELİM

  Suriye’nin uçuşa yasak bölge ilan edilmesi hakkında da konuşan Esad, “Bence böyle bir şey olmayacak. Bize karşı olan yabancı ülkeler bile bunun mümkün olmadığını biliyor” dedi. Türkiye hakkında da konuşan Esad, “Türkiye’deki bazı yetkililerin cehaleti yüzünden geri mi çekilelim? Ya da Türk halkına, özellikle de kriz boyunca medyanın propagandasına ve mali teşviklere rağmen bizi destekleyenlere mi bakalım?” şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir