Euro
15.3172
0.30%
Dolar
13.5187
0.35%
Altın
799.7
0.77%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
495.811
2.94%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C

  Esad'a bağlı 256 asker muhaliflere esir düştü

  Esad'ın ordusuna bağlı 256 askerin, muhaliflerin elinde esir olduğu bildirildi.
  • 13.10.2012 - 04:19
  Esad'a bağlı 256 asker muhaliflere esir düştü

  Esad a bağlı 256 asker muhaliflere esir düştü #1

  Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin, başkentin Mezze semti ile Kabun bölgesinde askeri araçlara saldırmasında çok sayıda askeri öldürdüğünü belirten Şam Haber Ağı (SNN), muhalif birliklerin kentin Ayn Terma ve Doğu Guta bölgesindeki askeri noktalara gerçekleştirdiği saldırılarla düzenli orduya önemli kayıplar verdirdiğni aktardı.

  Muhalif tugayların Humus kentinde füze birliğine saldırıda bulunduğunu ve buradaki çok sayıda aracı imha ettiğine de değinen SNN, birçok mahallede iki ordu arasında şiddetli sokak çatışmalarının meydana geldiğini kaydetti.

  ÖSO'nun Halep'in kontrolünü ele geçirmek için kentin Sahur, Salahaddin, Arkub ve Akraba bölgelerinde yer alan stratejik askeri noktalara saldırdığını ve söz konusu bölgelerde birkaç tankı imha ettiğini ifade eden SNN, ÖSO'nun çok sayıda askeri etkisiz hale getirdiğini vurguladı.

  256 ASKER ESİR DÜŞTÜ

  ÖSO'ya bağlı birliklerin, İdlib ve çevresinde düzenli orduya karşı gerçekleştirdikleri saldırılarda birçok yerde askeri noktayı ele geçirdiğini, aralarında üst rütbeli subayların da bulunduğu 256 askeri esir aldığını açıklayan SNN, muhalif güçlerin İdlib ve çevresinde pek çok köy ve beldeninin kontrolünü sağladığını kaydetti.

  SNN, Dera,Deyru'z Zor, Hama ve Rakka'da iki ordu arasında çatışmaların yaşandığını ve birçok kentte operasyonların gece de devam ettiğine dikkati çekti.

  Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Şam kırsalı, Hama, Humus, Dera, Deyru'z Zor, Haseke ve İdlib kentlerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda aralarında Arap uyrukluların da bulunduğu onlarca silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini, araçlarını imha ettiğini ve çoksayıda kişiyi de silahlarıyla ele geçirdiğini duyurdu.


  Görüş Bildir