Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.158
-1.58%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Esad'ın torpilli stajyeri ilk kez konuştu

  Hafız Esad'dan röportaj ayarlama karşılığında ABD'li televizyoncudan yardım alan kız ilk kez konuştu.
  • 15.06.2012 - 02:56
  Esad'ın torpilli stajyeri ilk kez konuştu

  Esad ın torpilli stajyeri ilk kez konuştu #1

  Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'dan özel röportaj ayarlama karşılığında ABC televizyonunun duayeni Barbara Walters'tan Amerika'nın en iyi üniversitelerinden birine girme yardımı alan Şeherezad Caferi ilk kez konuştu.

  İngiliz The Daily Telegraph gazetesine mülakat veren Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Beşar Caferi'nin kızı Şeherezad Caferi (22) Columbia Üniversitesi'ne kabul edilmesiyle Walters arasında bağlantı bulunduğu iddialarını reddetti.

  Tipik Amerikan kızı

  Kendini "Suriyeli'den çok Batılı" olarak tanımlayan Şeherezad Caferi, Esad'ın yanında çalışmasını da "Herhangi hırslı Amerikalı kızın yapacağını yaptığını", ilginç bir teklif aldığını "CV'sini parlatacağını düşünerek kabul ettiğini" söyledi. Esad rejiminin bir "günah keçisi" haline getirilmeye çalışıldığını iddia eden Caferi, "Ben basit bir kızım, babam büyükelçi diye bedel ödemek istemiyorum" diye konuştu.

  Caferi, Esad'ın propoganda aygıtının en önemli parçası olduğu ve rejimin sürmesi içi dezerformasyon ürettiği iddialarına karşı ise görevinin abartıldığını devlet başkanlığı basın ofisinde sadece "acemi stajyer" olarak bulunduğunu, çalıştığı üç ay boyunca maaş almadığını ve sadece "krizdeki ülkesine yardım ettiğini" söyledi.


  Görüş Bildir