Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.550
4.61%
11ºC
İstanbul
Puslu güneşli 11 C
  Esma Esad'a amcasının kızından mektup

  Esma Esad'a amcasının kızından mektup

  Esad'ın eşi Esma Esad'ın Humus'ta yaşayan amcasının kızı zehir zemberek bir mektup yazdı.
  • 30.12.2012 - 06:02

  Esma Esad a amcasının kızından mektup #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın Humus'ta yaşayan amcasının kızı Raşa El Ahras, kuzenine zehir zemberek bir mektup yazdı.

  "MEKTUBU ÇOCUKLARIN İLE OKU"

  Esma Esad'ı Suriyeli çocukların acılarını hissetmeye çağıran Raşa, "Bu mektubu çocuklarını etrafına toplayarak oku. Gün gelecek, Suriye devrimi kazanacak. Allah o gün bütün mazlumların hakkını senden alacak. Başına gelenler ise beni hiç üzmeyecek. Aramızda hiçbir kan bağı kalmadı" ifadelerini kullandı.

  "HALFAYA'DAKİ KATLİAMI DUYMADIN MI?"

  Son olarak Hama'nın Halfaya kasabasında ekmek almak isteyen halkın bombalanması karşısında sessiz kalan Esma Esed'i eleştiren Kuzeni,"Çocukların her zamanki gibi kahvaltılarını yaptığından emin misin? Yoksa çocukları yedirecek bir parça ekmek bulamadığın için çaresizlik mi hissettin. Halfaya' daki katliamı duymadın mı? Zannedersem yılbaşı balosunun hazırlıkları ile meşguldün. Humusluların aç, yerlerinden edilmiş ve mülteci olduğundan haberin de yok." serzenişinde bulundu.

  "ŞEHİT ANNESİNE SARILAN ÇOĞCUĞU GÖRDÜN MÜ?"

  Mektupta "Çocuklarını etrafına toplayarak gözlerinin içine iyice bak. Soğuk toprakları kendine ayakkabı yapan bir çocuğu gördün mü? Zor şartlar altında büyük bir hazine bulmuşçasına bir parça ekmeğe sım sıkı sarılan başka bir çocuğu. Vücudu parçalanmış olmasına rağmen yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeyen çocuğu görüyor musun. Kendisine tekrar döneceğini zannettiği şehit annesine sarılan bir çocuğu gördün mü? Göremediğinden eminim" eleştirisinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir