Euro
10.1825
0.42%
Dolar
8.6714
0.28%
Altın
491.41
0.69%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
383.967
-6.73%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Facebook Instagram için 1 milyar dolar harcadı

  Facebook'un, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ı satın almak için 1 milyar dolar harcadığı bildirildi.
  • 09.04.2012 - 23:03
  Facebook Instagram için 1 milyar dolar harcadı

  Facebook Instagram için 1 milyar dolar harcadı #1

  Facebook'un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mark Zuckerberg, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ı satın almak için 1 milyar dolar harcadıklarını belirterek, ''Bu Facebook için önemli bir dönüm noktası çünkü ilk kez çok sayıda kullanıcısı olan bir şirket ve ürüne sahip oluyoruz'' dedi.

  Zuckerberg, Facebook'un Instagram'ı bağımsız çalışır halde tutmayı planladığını ifade ederek, Instagram'ın Facebook'un ötesinde diğer hizmetlerle bağlantılı olmasının bu deneyimin önemli bir parçası olduğunu düşündüklerini kaydetti.

  INSTAGRAM AYNEN DEVAM EDECEK

  Mark Zuckerberg, diğer sosyal paylaşım sitelerine gönderme, Facebook'taki Instagram'ları arzuya bağlı olarak paylaşmama ve Facebook'taki arkadaşlardan ayrı olarak kişileri takip etme ve takipçi sahibi olma gibi özelliklerinin devam etmesini planladıklarını bildirdi.

  HAZİRANA KADAR SONLANACAK

  Facebook'un San Francisco merkezli Instagram için ödemeyi nakit ve hisse olarak yaptığı, şirketin 10 çalışanını kiraladığı, anlaşmanın haziran ayının sonuna kadar sonlandırılmasının beklendiği belirtildi.

  Yakın bir süre öncesine kadar sadece Apple aygıtlarında mevcut olan Instagram, kişilerin mobil araçlarıyla çektikleri fotoğrafları filtrelemelerini, bunları arkadaşları ve yabancılarla paylaşmalarını sağlıyor. Bazı filtrelemeler, fotoğrafları 1970'lerde ya da Polaroid kameralarla çekilmiş gibi gösteriyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir