Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Ferguson'da siyahi genci öldüren polis: Görevimi yaptım

  ABD'nin Ferguson kentinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genci öldüren ve yargılanmayan polis memuru Darren Wilson, vicdanının rahat olduğunu söyledi.
  • 26.11.2014 - 09:43
  Ferguson'da siyahi genci öldüren polis: Görevimi yaptım

  polis

  ABD'nin Ferguson kentinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genci öldüren ve yargılanmasına gerek görülmediği için ülkenin dört bir yanında protestoların düzenlenmesine neden olan polis memuru Darren Wilson sessizliğini bozdu.

  "BEN GÖREVİMİ YAPTIM"

  ABC televizyonuna verdiği mülakatta eylemini savunan Wilson, genci engellemek için başka türlü davranmasına imkan kalmadığını söyledi. Wilson, "Ben görevimi doğru bir şekilde yaptım" diye konuştu.

  "BEYAZ OLSAYDI DA AYNI ŞEKİLDE DAVRANIRDIM"

  Öldürdüğü gencin beyaz olması halinde aynı şekilde davranıp davranmayacağı sorusuna da Wilson "aynı şekilde davranırdım" diye cevap verdi. Brown'ın iri ve çok güçlü bir çocuk olduğunu, kendisine yumruk attığını ve silahını almaya çalıştığını öne süren Wilson, hayatının tehlikede olduğunu düşündüğünü iddia etti.

  Ferguson da siyahi genci öldüren polis: Görevimi yaptım #2

  "HAYATIM TEHLİKEDE" İDDİASINDA BULUNDU

  Wilson'un yargılanmasına gerek görülmemesi üzerine başlayan gösteriler ise ülke genelinde devam ediyor. Ferguson'da dünkü şiddet olayları, yağma, ev ve araçların ateşe verilmesi vakalarının tekrar yaşanmaması için Missouri Valisi Jay Nixon'ın talebi üzerine kente 2 bin kişilik Ulusal Muhafız Birliği gönderildi. Kentte daha önceden konuşlanan birliklerle bu rakamın 2 bin 200'ü geçtiği ifade edildi.


  Görüş Bildir