Petrol
88.88
0.11%
Euro
18.2007
-0.14%
Dolar
18.5149
-0.19%
Altın
1.012
-0.14%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.844
2.04%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den AB'ye: İki yüzlüler

  Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den AB'ye: İki yüzlüler

  Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, kendisini eleştiren Avrupa Birliği'ne üye ülkeleri iki yüzlülükle suçladı.
  • AA
  • 20.09.2016 - 23:16

  ABS-CBN kanalında yer alan habere göre, Duterte, ülkede uygulamaya konulan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına AB'nin tepki gösterdiğini belirtti. Duterte, "Bunu günahlarının kefareti olarak yapıyorlar." ifadesini kullandı.

  "BİZİ 'ÇÜRÜK YUMURTA' DİYEREK KATLEDEN İKİ YÜZLÜLER"

  Duterte, Davao kentinde yerel hükümet yetkilileriyle bir araya gelmeden önce yaptığı konuşmada, "AB ülkeleri iki yüzlü. Tarih kitaplarında, ansiklopedilerde geçen olaylara bakın. Hepsinde onlar var... İngiltere, Fransa... AB ülkeleri şimdi kalkmış beni kınıyorlar. Amerika ve Avrupa'nın çürük yumurtalar diye düşündüğü Filipinlilerin öldürülmesi eski bir mesele ve şimdi insan haklarından bahsediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

  AB'NİN ÇAĞRISI

  AB'de geçen hafta, Filipinler hükümetine yönelik, "yargısız infazlara ve cinayetlere bir son vermesi" çağrısında bulunulmuştu. Duterte'yi hedef alan kararda, "Devlet Başkanı Duterte, uyuşturucu tacirlerini ve adalete karşı koyanları öldüren vatandaşların ve güvenlik güçlerinin peşine düşmeyeceğini alenen belirtmiştir." ifadesi kullanılmıştı.

  Duterte, dün ülkede uyuşturucu ticareti yapan çetelerle mücadelenin altı ay daha uzatıldığını kaydederek, uyuşturucu kaçakçılığı sorununun, bu kadar büyük bir mesele olacağını tahmin etmediğini, asıl mücadelenin uyuşturucu çetelerinin devlet içindeki yapılanmalara karşı gerçekleştirileceğini belirtmişti.

  Filipinler Devlet Başkanı Duterte den AB ye: İki yüzlüler #1


  Görüş Bildir