Euro
10.0971
0.1%
Dolar
8.3213
0.5%
Altın
490.47
0.27%
Borsa
1.441
-0.29%
Bitcoin
473.001
1.86%
18ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 18 C

  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi

  Filistinli mültecilerin, mülteci kamplarında çektiği zorlukları ve acıları anlatan Uzun Yolculuk adlı fotoğraf sergisi BM'de açıldı.
  • 25.11.2014 - 10:16
  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi

  sergi

  Filistinli mültecilerin 60 yılı aşkın süredir komşu ülkelerde ve mülteci kamplarında çektikleri zorlukları ve acıları anlatan fotoğraf sergisi BM Genel Kurulu önünde açıldı.

  "ÖDENEN BEDELİ GÖSTERİYOR"

  Uluslararası Filistin Halkı İle Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında açılan sergide Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) arşivindeki fotoğraflardan örnekler yer alıyor. Serginin açılışında konuşan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, "Bu fotoğraflar on yıllarca süren bir sorunun insanlarca ödenen bedelini gösteriyor. Bu fotoğraflar, bu soruna çözülmesi ve yıkma-inşa etme döngüsünün sona ermesinin gerekliliğini gösteriyor" dedi.

  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi #2

  FİLİSTİNLİLERİN ACILARI

  Filistin halkının çektiği sıkıntıların Gazze ve Batı Şeria ile sınırlı olmadığının da bu fotoğraflarla tekrar hatırlandığını ifade eden Ban, Suriye'deki iç savaş ve Lübnan'daki gelişmelerin de Filistinli mülteciler üzerinde büyük yıkıcı etkileri olduğunu vurguladı.

  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi #3

  "FİLİSTİN'DEN AYRILMAYACAĞIZ"

  Törende konuşan Filistin'in BM Daimi Gözlemcisi Riyad Mansur da 2014 Filistin Halkı İle Dayanışma Yılı çerçevesinde düzenledikleri etkinliklerden bahsederek bu çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. Kararlı mücadelelerine devam edeceklerini dile getiren Mansur, "Biz Filistin'den ayrılmamaya karar vermiş bir halkız. Biz kendi geleceği ve devredilemez haklarını korumak için çabalayan bir milletiz" dedi. Adalet için çalıştıklarını ve bunu da başaracaklarını ifade eden Mansur, "İnşallah BM'nin tam üyesi özgür bir Filistin devleti olacak" dedi.

  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi #4

  Filistinli mültecilerin çektiği zorluklar sergilendi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir