Euro
15.2477
-0.26%
Dolar
13.6476
0.43%
Altın
792.9350
-0.21%
Borsa
1995
2.23%
Bitcoin
510.057
-3.19%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Finlandiya Başbakanı'nın gece kulübünde eğlenmesi tepki topladı

  Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığı gün başkent Helsinki’de sabaha kadar bir gece kulübünde eğlendi.
  • İHA
  • 06.12.2021 - 20:29
  • Güncelleme : 07.12.2021 - 00:08
  Finlandiya Başbakanı'nın gece kulübünde eğlenmesi tepki topladı

  Finlandiya’da Başbakan Sanna Marin’in gece eğlencesi gündem oldu.

  DIŞİŞLERİ BAKANI'NIN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

  Marin’in Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığı gün başkent Helsinki’de sabaha kadar arkadaşlarıyla bir gece kulübünde eğlenmesi birçok vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı.

  TEMASLI TÜM DEVLET ÇALIŞANLARINA MESAJLA BİLGİ VERİLDİ

  Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, 4 Aralık’ta yerel saatle 22.30’da Haavisto’nun Covid-19’a yakalandığını duyurmuş, Bakan Haavisto ile temas halinde olan tüm devlet çalışanlarına kısa mesajla haber verildiğini aktarmıştı.

  BAŞBAKAN, GECE KULÜBÜNDE EĞLENDİ

  Fin basınında ayrıca, söz konusu kişilere evde kalmaları ve başka kişilerle temastan kaçınmaları uyarısında bulunulduğu aktarıldı. Haberlerde, 36 yaşındaki Marin’in 04.00’e kadar arkadaşlarıyla eğlendiğin belirtilerek, gece kulübündeyken Marin’in çekilmiş bir fotoğrafına yer verildi.

  Finlandiya Başbakanı nın gece kulübünde eğlenmesi tepki topladı #1

  SADECE KİŞİSEL TELEFONUNU YANINA ALMIŞ

  Başbakan Marin, Dışişleri Bakanlığının uyarısına rağmen gece kulübünde sabaha kadar eğlenmesi tepkilere neden olurken, Bakanlık tarafından atılan mesajı dün gördüğünü ve gece kulübüne gittiği için hükümet yetkililerinin kullandığı telefonu değil, kişisel telefonunu yanına aldığını aktardı.

  "YARIN BİR TEST DAHA YAPACAĞIM"

  Marin ayrıca, kulüpteyken Haavisto’nun kendisini arayarak durum hakkında bilgilendirdiğini ve Haavisto ile yakın temasta olmadığı için evde kalmasına gerek olmadığını ifade etti. Marin, dün erken saatlerde PCR testi yaptırdığını ve negatif çıktığını açıklayarak, "Yarın bir test daha yapacağım. İkinci test sonucuna kadar başkalarıyla temastan kaçınacağım" dedi.

  "SORUMSUZSUN"

  Sosyal medyada gündem olun Marin hakkında bir kullanıcı, "Lütfen. O durumdaki her mantıklı insan evde kalırdı ve sarhoş olmak için bir gece kulübüne gitmezdi. Ama hayır, bunu yapmadın. Sorumsuzsun” dedi.

  "SAVAŞ ÇIKARSA VE SANNA BARDAYSA, TANRI YARDIMCIMIZ OLSUN"

  Bir başka kullanıcı ise, "Ülkenin başbakanının cep telefonu yanında yoktu ve ulaşılamıyor. Savaş çıkarsa ve Sanna bardaysa Tanrı yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı.

  Finlandiya Başbakanı nın gece kulübünde eğlenmesi tepki topladı #2

  Finlandiya Başbakanı nın gece kulübünde eğlenmesi tepki topladı #3


  Görüş Bildir