Petrol
92.77
0.47%
Euro
18.2815
0.20%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.024
0.21%
Borsa
2932
0.65%
Bitcoin
430.301
-0.91%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek

  Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Rusya ile ilgili belgeleri ABD basınına vermeyerek susma hakkını kullanacak.
  • AA
  • 23.05.2017 - 00:30
  Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek

  Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek #1

  ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, ABD Kongresine gönderdiği mektupta, Anayasa'nın 5. maddesine atıfla, Rusya soruşturması kapsamında elindeki belgeleri sunmama ve ifade vermeme hakkını kullanacağını açıkladı.

  Flynn'in avukatları tarafından bugün ABD Senatosu İstihbarat Komitesine Rusya soruşturması ile ilgili bir mektup gönderildiği bildirildi.

  Mektupta Flynn'in, Anayasa'nın 5. maddesine atıfla komitenin sorularına cevap vermeme ve elindeki belgeleri sunmama hakkını kullanacağını dile getirdiği kaydedildi.

  Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek #2

  "AMERİKAN KAMUOYUNDA OLUMSUZ ATMOSFER OLUŞTU"

  Bu kararına gerekçe olarak Flynn'in, Amerikan kamuoyunda aleyhinde oluşan olumsuz atmosferin ve soruşturmaya Adalet Bakanlığı tarafından özel savcının atanmasını gerekçe gösterdiği ve "bu şartlar altında kişisel haklarım tehlike altına girmektedir." vurgusunu yaptığı belirtildi.

  TALEBİ KABUL EDİLMEMİŞTİ

  Daha önce Flynn, Senato İstihbarat Komitesinin davetini ancak aleyhinde dava açılmaması kaydıyla kabul edeceğini söylemiş, ancak bu talebi kabul edilmemişti.

  Amerikan Anayasası'nın 5. maddesinin ilgili bölümü, herhangi bir suçla itham edilen bir kişinin kendisine sorulan sorulara cevap vermemesi hakkını düzenliyor.

  Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir