Petrol
112.34
-0.10%
Euro
17.3286
-0.34%
Dolar
16.6136
-0.15%
Altın
971.08
-0.20%
Borsa
2395
-0.30%
Bitcoin
320.774
-4.93%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Flynn'e Ulusal Güvenlik Danışmanlığı teklif edildi

  Flynn'e Ulusal Güvenlik Danışmanlığı teklif edildi

  Pentagon İstihbarat Teşkilatı DIA'nın eski direktörü emekli Korgeneral Michael Flynn'e Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanlığı önerildi.
  • DHA
  • 18.11.2016 - 10:22

  Flynn’in görevi kabul ettiği takdirde, askeri ve dış politika meselelerinde tecrübesiz olan Trump’ın ekibindeki kritik isimlerden biri olacak.

  GÜLEN'İ KARANLIK BİR İSLAM MOLLASINA BENZETMİŞTİ

  ABD'de Başkanlık Seçimleri'nin yapıldığı 8 Kasım'da The Hill sitesine yazdığı makalede, Fethullah Gülen'i "karanlık bir İslam mollasına" benzeten Pentagon İstihbarat Teşkilatı DIA'nın eski direktörü emekli Korgeneral Michael Flynn'e beklenen görev teklif edildi.

  FLYNN'E ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMALIĞI

  İngiliz Reuters haber ajansının 20 Ocak’ta Beyaz Saray’a çıkacak olan Cumhuriyetçi Donald Trump’a yakın bir yetkiliye dayandırdığı habere göre; Flynn’e Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanlığı pozisyonu önerildi.

  Flynn e Ulusal Güvenlik Danışmanlığı teklif edildi #1

  ''TEK BİR CEVAP VARDIR''

  Söz konusu kaynak, Flynn’in görevi kabul edip etmeyeceği yönündeki bir soruya ise “Birleşik Devlet Başkanı sizden bir hizmet istediğinde, sadece tek bir cevap vardır” yanıtını verdi.

  ''ABD GÜLEN'E SIĞINAK OLMAMALI''

  57 yaşındaki Flynn, adını ABD Kongresi’nin bulunduğu Capitol Hill’den alan siyasi analiz sitesi The Hill’de seçim günü yayınladığı makalesinde, “ABD’nin Gülen’e sığınak olmaması gerektiğini” vurgulamıştı.

  Yazıda Flynn’ın en dikkat çekici yorumu ise şuydu:

  ''TÜRKİYE'YE ENGEL OLMAK MANTIKSIZ''

  “Arka bahçemiz Pensilvanya’ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington’ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye’ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye’nin bakış açısıyla Washington, Türkiye’nin Usame bin Ladin’ine sığınak oluyor. 11 Eylül’den sonra Usame bin Ladin’in Türkiye’de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda da Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir