Euro
10.0645
0.06%
Dolar
8.5432
0.2%
Altın
482.75
0.46%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
407.295
0.45%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C

  Fransa: Aptallık yarışına girmeyeceğiz

  Fransa, Afrika politikasından dolayı 'sömürgeci' suçlaması yapan İtalya'ya sert bir cevap verdi.
  • Haber Merkezi
  • 23.01.2019 - 16:31
  • Güncelleme : 23.01.2019 - 16:31
  Fransa: Aptallık yarışına girmeyeceğiz

  Fransa: Aptallık yarışına girmeyeceğiz #1

  İtalya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Luigi Di Maio'nun açıklamalarına, Fransa'dan cevap gecikmedi.

  "MACRON BİR YANDAN BİZE AHLAK DERSİ VERİYOR"

  Daha önce Di Maio, "Paraları Fransa tarafından basılan, Fransız sömürgesi onlarca Afrika ülkesi var ve Fransa bu paralarla kamu borcunu finanse ediyor. Macron bir yandan bize ahlak dersi veriyor, diğer yandan da sömürdüğü Afrika ülkelerinin parası ile kamu borcunu finanse etmeye devam ediyor. Eğer Afrika'dan göçü durdurmak istiyorsak bu konudan başlamamız gerekir. Sadece AB'de değil, BM'de de bunu yapalım. Gelecek haftalarda M5S'nin gerek İtalyan hükümeti, gerek Avrupa kurumları, gerekse de tüm ulusların diplomatik bağının olduğu kurumlarda bu konuyla ilgili, Afrika ülkelerini sömüren bu ülkelerin cezalandırılmasına ilişkin bir girişimi olacak. Çünkü Akdeniz'de olanlar, bize ahlak dersi veren bazı ülkelerin yaptıklarının bir meyvesi." açıklamasında bulunmuştu.

  Fransa: Aptallık yarışına girmeyeceğiz #2

  "APTALLIK YARIŞINA GİRMEYECEĞİZ"

  Fransa bu açıklamanın üzerine, "Aptallık yarışına girmeyeceğiz." dedi.

  İTALYA'NIN PARİS BÜYÜKELÇİSİNİ DIŞİŞLERİ'NE ÇAĞIRMIŞLARDI

  Yaşanan bu gelişme üzerine, Fransa, Afrika politikasından dolayı "sömürgeci" suçlaması yapan İtalya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Luigi Di Maio'nun sözlerinden dolayı İtalya'nın Paris Büyükelçisi Teresa Castaldo'yu Dışişleri Bakanlığına çağırmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir