Petrol
76.15
0.00%
Euro
19.6872
0.00%
Dolar
18.6442
0.03%
Altın
1.079
0.70%
Borsa
4949
1.91%
Bitcoin
325.395
2.10%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak

  Paris Belediyesi, grevlerin EURO 2016'yı olumsuz etkilememesi için, çöpleri temizlenmesi amacıyla özel temizlik şirketi ile anlaştı.
  • AA
  • 10.06.2016 - 17:13
  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #1

  Fransız yetkililer, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) başlamasına saatler kala, çalışma yasa tasarısına yönelik grev ve protestoların turnuvayı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için seferber oldu.

  ÖZEL TEMİZLİK FİRMALARIYLA ANLAŞTI

  Paris Belediyesi, başkentte temizlik işçilerinin grevi yüzünden biriken çöplerin temizlenmesi için özel firmalarla anlaştı. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo yaptığı yazılı açıklamada, ''Bugünden itibaren biriken bütün çöpler temizlenecek. Dün gece 50 çöp kamyonu bugün ilave 30 çöp kamyonu biriken çöpleri toplayacak" ifadesini kullandı.

  MAKİNİSTLER GÖREVE ZORLA GETİRİLECEK

  Ulaştırma Bakanı Alain Vidalies ise Europe-1 radyo kanalına yaptığı konuşmada, taraftarların maçlara gidebilmelerini güvence altına alabilmek için gerekirse makinistleri zorla göreve getirebilecekleri uyarısında bulunarak, ''Onları zorla getirmek gerekirse, biz bunu da yapabiliriz'' dedi.

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #2

  Fransa'da demiryolları işçilerinin grevi, ulaşımı felce uğratırken Air France pilotlarının da cumartesi gününden itibaren greve başlayacak olmasının turnuvayı izlemek için Fransa'ya geleceklerin planlarını olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.

  Banliyö treni işçilerinin grevinin ise Fransa ve Romanya arasında Stade de France'da bu akşam oynanacak ilk karşılaşmayı izlemek için başkentin banliyösüne yolculuk yapacak binlerce futbolseveri ciddi şekilde endişelendiriyor.

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #3

  Bu arada bir reklam şirketi, turnuva boyunca başkentin ünlü Champs-Elysees Meydanı'nda ücretsiz Wi-Fi hattı tedarik edeceğini duyurdu. Sendikalar ve işçi örgütleri, hükümetin tasarıyı çekmesini, aksi halde geri adım atmayacaklarını belirtiyor.

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #4

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #5

  Fransa çözümü buldu: Çöpleri özel şirket toplayacak #6


  Görüş Bildir