Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.651
-0.46%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Fransa cumhurbaşkanı adayına 'un'lu protesto

  Fransa cumhurbaşkanı adayına 'un'lu protesto

  Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon'a katıldığı bir salon toplantısı sırasında unlu protesto düzenlendi.
  • Ajanslar
  • 06.04.2017 - 23:05

  Fransa'da 23 Nisan'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi hazırlıkları için Strazburg kentine giden merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi adayı François Fillon, partililere hitap edeceği Strazburg Sergiler Sarayı'nda saldırıya uğradı.

  Fransa cumhurbaşkanı adayına un lu protesto #1

  SALDIRGANLAR ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Yaklaşık 2 bin kişinin bulunduğu salonda sahneye çıkmak için partililerle tokalaşarak yürüyen Fillon'a kalabalık içinden un atıldı. Ellerinde un torbaları olan iki kişinin unu eski Başbakan ve çevresindekilerin yüzüne doğru atma anı kameralara yansıdı. Olaya kısa sürede müdahale eden güvenlik görevlileri saldırganları etkisiz hâle getirerek, Fillon ve çevresindeki yöneticileri güvenli bölgeye aldı. Olaydan partinin bazı yöneticileri de etkilendi.

  Salona partili gençler arasında kampanya kıyafetleriyle giren iki saldırgan gözaltına alındı.

  Fransa cumhurbaşkanı adayına 'un'lu protesto VİDEO

  YERLİ MALI KULLANMA KAMPANYASINA ATIFTA BULUNDU

  Olay sonrası ıyafetlerini değiştirip tekrar sahneye çıkan Fillon, Fransa'da son dönemde yaygınlaşan "yerli malı kullanma" kampanyasına atıfta bulunarak, "Umuyorum attıkları un Fransa ürünüdür." diyerek saldırıyı geçiştirdi.

  Fransa cumhurbaşkanı adayına un lu protesto #2

  Fransa'da siyasilere un atma şeklinde yapılan protesto gösterisi son dönemde yaygınlaştı. Başbakanlık'tan istifa ettikten sonra seçim kampanyası için geçen Aralık ayında Strazburg'a giden Manuel Valls de aynı şekilde unlu protestoya uğramıştı.

  Manuel Valls'e unlu saldırı haberi

  Fransa cumhurbaşkanı adayına un lu protesto #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir