Euro
10.3534
-0.42%
Dolar
8.7014
-0.21%
Altın
499.34
0.44%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
325.879
-3.70%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Fransa: Türkiye'yle görüştük harekete geçiyoruz

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Kobani için harakete geçtiklerini ve atılacak adımları Türkiye'yle görüştüklerini söyledi.
  • 08.10.2014 - 10:57
  Fransa: Türkiye'yle görüştük harekete geçiyoruz

  Fransa: Türkiye yle görüştük harekete geçiyoruz #1

  Fransa’dan da, IŞİD'in Kobani'deki ilerleyişinin durdurulması gerektiğini açıklaması geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Kobani için harakete geçtiklerini ve atılacak adımları Türkiye'yle görüştüklerini söyledi.

  CUMHURBAŞKANLARI DA GÖRÜŞECEK

  Konuyla ilgili açıklamalar yapan Fabius, “Kobani için harekete geçiyoruz. Sabah saatlerinde Türk mevkidaşımla görüştüm. Fransa Cumhurbaşkanı da bu acil durumda nasıl davranılması gerektiğini Türkiye Cumhurbaşkanı Edoğan ile görüşecek” dedi.

  ''İŞBİRLİĞİMİZİ ARTIRIYORUZ''

  Fabius, kobani'ye ilişkin ABD'yle de yakın temasta olduklarını vurguladı. Bakan, “Ayrıca Suriye'nin kuzeyinde hava saldırıları düzenleyen ve düzenleyecek olan ABD ile de temas halindeyiz. IŞİD'le savaşan gruplarla işbirliğimizi de artırıyoruz. Örgütün Kobani'den çıkarılması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

  Uluslararası koalisyonun parçası olarak bir süredir Irak'taki IŞİD hedeflerine hava operasyonu düzenleyen Fransa, Suriye'deki operasyonlara katılmama kararı almıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir