Euro
10.3827
0.05%
Dolar
8.8842
0.16%
Altın
495.22
0.18%
Borsa
1.384
0%
Bitcoin
369.874
-2.13%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Fransa'da bir belediye başkanı Suriyelileri kovdu

  Fransa'nın Beziers şehrinin İslam karşıtı açıklamalarıyla bilinen belediye başkanı Robert Menard, Suriyelileri kentte istemediğini söyledi.
  • 15.09.2015 - 08:39
  Fransa'da bir belediye başkanı Suriyelileri kovdu

  Fransa da bir belediye başkanı Suriyelileri kovdu #1

  Beziers Belediyesinin resmi internet sitesinde Menard'ın, Suriyeli sığınmacıların La Deveze mahallesinde yaşadığı bir devlet lojmanına, aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinin milletvekilleri ve zabıtalar ile gerçekleştirdiği baskının görüntüleri yayınlandı.

  "KENTİMİZE HOŞ GELMEDİNİZ"

  "Kentimize hoş gelmediniz" başlığıyla yayınlanan görüntülerde Menard, yüzü gösterilmeyen sığınmacıyla tartışarak "Buraya hoş gelmediniz. Polise haber vereceğim, burayı terk edin" dedi. Menard ayrıca, sığınmacıları "Kullanılmayan devlet lojmanını kanunsuz işgal etmekle" de suçladı.

  MÜSLÜMAN DÜŞMANI BAŞKAN

  Marine Le Pen'in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinden belediye başkanı seçilen Menard'ın, katıldığı bir televizyon programında "Okullardaki öğrencilerin yüzde 64'ünün Müslüman olduğu" açıklaması tepkilere yol açmıştı. "Öğrencilerin mensup olduğu dinle ilgili istatistiki bilgi topladığı" iddia edilen Menard hakkında soruşturma başlatılmıştı.

  ÜLKE LİDERLERİ SERGİSİNE HÜSEYİN KIVRIKOĞLU'NU KOYMUŞTU

  Menard'ın yönetiminde yer aldığı Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütünün (RSF) Haziran 2002'de Paris'te açtığı ve "basın özgürlüğünü ihlal ettiği" ileri sürülen ülkelerin liderlerinin portresinin bulunduğu sergide, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun portresi de yer almış, bu Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerde krize yol açmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir