Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.180
2.43%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Fransa'da cami önüne domuz leşi bırakıldı

  Fransa'da, daha önce de ırkçı saldırılar için kullanılan caminin önüne bu kez, domuz leşi bırakıldı.
  • 23.09.2014 - 09:12
  Fransa'da cami önüne domuz leşi bırakıldı

  cami

  Fransa'nın doğusundaki Besancon kenti yakınlarındaki Pontarlier kasabasındaki bir cami önüne domuz yavrusunun leşi bırakıldı. Caminin görevlisinin şikayeti üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, leşi cami önünden kaldırırken polis, söz konusu ırkçı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

  ''MÜSLÜMANLARA YÖNELİK TAHRİK''

  Fransa İslam Karşıtı Saldırıları Gözlemevi Başkanı Abdallah Zekri, söz konusu saldırıyı Irak ve Suriye'de çatışmaların sürdüğü bir dönemde ''Müslümanlara yönelik bir tahrik'' olarak değerlendirerek sert şekilde kınadı.

  ''Biz diğer topluluklarla barış içinde yaşamak istiyoruz'' diyen Zekri, ''Bazı yabancı düşmanı ve ırkçılar, toplumlar arasında nefreti körüklemek istiyor'' ifadesini kullandı.

  SORUMLULAR DERHAL BULUNMALI

  Kasabanın bağlı olduğu Franche-Comte böge valisi Stephane Fratacci, yaptığı açıklamayla ibadet bölgesine yapılan saldırıyı kınayarak, sorumlularının derhal bulunmasını istedi. Aynı caminin kapısı ocak ayında gamalı haç ve Nazi selamı ''SS'' simgeleri ile tahrip edilmişti.

  Fransa'da Avrupa'da en fazla Müslümanın yaşadığı ülkeler arasında ilk sırada. Fransa'da çoğu Kuzey Afrika kökenli yaklaşık 4 milyon Müslüman yaşıyor.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir