Euro
10.1426
0.02%
Dolar
8.6373
-0.11%
Altın
486.71
-0.27%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.550
-1.27%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Fransa'da terörü kınayan Türk siyasetçiye uyarı mektubu

  Fransa'da terörü kınayan Türk siyasetçiye uyarı mektubu

  Teröre tepki için bayrak asma çağrısı yapan Türk kökenli Belediye Meclis Üyesi Yavuz Yıldız'a uyarı mektubu gönderildi.
  • AA
  • 17.09.2015 - 00:04

  bayrak

  Fransa'nın doğusundaki Colmar kentinin Belediye Meclis Üyesi Yavuz Yıldız, sosyal medyada terörü kınamak amacıyla yaptığı paylaşım nedeniyle yönetim tarafından uyarıldı.

  ŞEHİT POLİSİN AKRABASI

  PKK'nın Şırnak'ın Silopi ilçesindeki mayınlı saldırısında şehit olan Onur Demir'in akrabası olan Yıldız, sosyal medyada paylaştığı mesajda terörü kınamak ve şehit yakınlarına destek olmak amacıyla seçmenlere pencerelerine Türk bayrağı asma çağrısında bulundu.

  Fransa da terörü kınayan Türk siyasetçiye uyarı mektubu #2

  BELEDİYE BAŞKANI ÇAĞRIYI "DİNİ MESAJ" SANDI

  Yıldız'ın çağrısı sonrası Colmar Belediye Başkanı Gilbert Meyer, Yıldız'a yolladığı uyarı mektubunu sosyal medya üzerinden yayımladı. Mektupta, "Sosyal medyada verdiğiniz tepkilere dikkat etmenizi istiyorum. Son verdiğiniz tepki, cumhuriyetin gerektirdiği tarafsızlık ilkesiyle uyuşmuyor. Bu durum devam ettiği takdirde seçilmiş bir üye olma konumunuzla dini anlamlar içeren paylaşımlar yapan kişiliğiniz arasında bir tercih yapmanızı rica ediyorum" ifadesi yer aldı.

  Fransa da terörü kınayan Türk siyasetçiye uyarı mektubu #3

  BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİLER

  Meyer'in mektubuna sosyal medyada birçok kullanıcı tepki gösterdi. Türk bayrağı asma çağrısının dini bir mesaj taşımadığını belirten kullanıcılar, Meyer'in Yıldız'a yönelik uyarılarının "anlamsız" olduğunu vurguladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir