Euro
10.0685
-0.68%
Dolar
8.4552
-1.09%
Altın
497.85
0.22%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
335.830
-1.02%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C
  Fransa'nın yeni first lady'sine unvan bulundu

  Fransa'nın yeni first lady'sine unvan bulundu

  Cumhurbaşkanı Hollande ile evli olmayan Trierweiler için protokol unvanı bulundu
  • 21.05.2012 - 08:14

  Fransa nın yeni first lady sine unvan bulundu #1

  Amerikan medyası, günlerdir dünya basınını meşgul eden Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı François Hollande'ın sevgilisi gazeteci Valerie Trierweiler'in unvanının ne olacağı sorusuna yanıt buldu.

  Valerie Trierweiler'in fotoğrafları için tıklayın

  UNVAN TARTIŞMA KONUSU OLUYORDU

  2006'dan beri Hollande ile yaşayan gazeteci Valerie Trierweiler'a verilecek unvan basında tartışma konusu oluyordu. ABD'nin Chicago kentinde düzenlenen G8 Zirvesi'ne sevgilisi Hollande ile giden "Rottweiler" lakaplı Trierweiler'a ABD basını unvanını buldu: G8 zirvesini yakından takip eden basın, Cumhurbaşkanı Hollande ile evli olmadığı için "First Lady" unvanını kullanamayan gazeteci Trierweiler'i "First Girlfriend- First kız arkadaş" olarak adlandırıldı.

  AYNI KARŞILAMA PROTOKOLÜ UYGULANDI

  Dünyanın en zengin ülkelerini Camp David'de bir araya getiren toplantıda First Lady'lerle aynı şekilde karşılanan Trierweiler, CNN tarafından da "First Girlfriend" olarak tanıtıldı. İlk yurtdışı gezisinde protokol sıkıntısı yaşamayan Trierweiler, zirveye katılan lider eşlerine verilen yemeğe de katıldı. İki kez evlenen 3 çocuk annesi gazeteci Trierweiler, zirve sonrası beraber yaşadığı Hollande ile ülkesine dönecek.

  Trierweiler, "First Lady" hitap şekli durumu çok da iyi anlatan bir terim değil. Başka bir ifade bulmak lazım. Her türlü öneriye açığım" diyerek yeni unvan arayışı çalışmalarını başlatmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir