Euro
10.161
0.51%
Dolar
8.33
0.22%
Altın
500.46
0.3%
Borsa
1.464
0.65%
Bitcoin
376.504
-0.20%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Fransız polisi Hayat Boumddiene'nin peşine düştü

  Fransız polisi Paris'teki market saldırısını gerçekleştiren ve ölü olarak ele geçirilen Colibaly’nin sevgilisi Hayat Boumddiene’in peşine düştü.
  • 11.01.2015 - 14:16
  Fransız polisi Hayat Boumddiene'nin peşine düştü

  hayat boumddiene

  Dünya cuma günü Fransa'da yaşanan market saldırısının sorumlusu Amedy Colibaly'ın kız arakadaşı Hayat Boumddiene'yi konuşuyor.

  Önce olay günü markette olduğu duyurulan, sonra operasyon anındaki kargaşadan yararlanarak marketten kaçtığı iddia edilen Hayat Boumddiene'nin geçmişine dair bilgiler ortaya çıkarken ilginç ayrıntılar da dikkat çekiyor.

  KORUYUCU AİLE BÜYÜTTÜ

  Paris yakınlarında yaşayan ve ailesinin 7'inci çoğu olan Hayat Boumddiene, 6 yaşında annesini kaybetti. Maddi sıkıntıya düşen babası o ve diğer kardeşlerine bakamayınca Sosyal Hizmetler tarafından koruyucu aileye verildi.

  ÖNCE BİKİNİ SONRA ÇARŞAF

  18 yaşında koruyucu ailenin yanından ayrılan Hayat, kasiyerlik gibi düşük gelirli işler yaptı. Hayat, 2009 yılında bir markette kasiyerlik yaptığı zamanlarda Amedy Colibaly ile tanıştı.

  Amedy Colibaly-Hayat Boumddiene çifti o yıllarda birlikte tatile bile gitti. Hayat o sıralarda bikini giyiyordu. Zaman içerisinde Amedy Colibaly'ın etkisiyle Müslüman olan Hayat, zaman içerisinde radikalleşti. Önce Amedy ile imam nikahı kıyan Hayat daha sonra da çarşafa girdi ve işinden ayrıldı.

  Fransız polisi Hayat Boumddiene nin peşine düştü #2

  TÜRKİYE'YE KAÇTI İDDİASI

  Silahlı ve tehlikeli olduğuna inanılan Boumeddienne hakkında Türkiye'yi de ilgilendiren iddilar ortaya atıldı. The Telegraph'ın Paris büro şefi Henry Samuel, ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı bir bilgiyi twitter hesabından paylaştı.

  Buna göre Hayat Boumeddienne Türkiye üzerinden Suriye'ye geçti. Madrid'den yanında kimliği bilinmeyen bir adamla birlikte 2 Ocak'ta Türkiye'ye uçan Hayat Boumeddienne 8 Ocak'ta Suriye'ye ulaştı. Bu tarih sevgilisi Amedy Coulibaly'nin'nin marketteki rehine saldırısını gerçekleştirdiği günden bir gün önceydi.

  Hayat Boumeddiene 9 Ocak için yani sevgilisinin saldırıyı gerçekleştireceği güne ait bir de dönüş bileti vardı. Fakat bu bilet asla kullanılmadı.

  "TÜRK İSTİHBARAT GÖREVLİSİ DOĞRULADI"

  Associated Press de bu bilgiyi dün akşam saatlerinde ismini vermediği Türk yetkililere dayandırdığı habere göre doğrulattı. AP'nin haberine göre ismini vermek istemeyen bir Türk istihbarat görevlisi, "Türk yetkililer Boumeddiene'in saldırıdan günler önce Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiğine inanıyor" dedi.

  AP'nin Türk kaynağına göre, İstanbul Atatürk Havalimanı'na 2 Ocak'ta inen uçaklardan birinin içinde Hayat Boumeddiene isimli bir yolcu vardı ve bu kadın Boumeddiene'in gazetelerde de yer alan fotoğrafına oldukça benziyordu. Türk yetkililer, bu kadının 4 Ocak'ta Suriye sınırındaki Şanlıurfa'ya gittiğine inanıyor. Türk yetkililerin verdiği bilgiye göre kadın, sonrasında ortadan kayboldu. AP, Türk istihbaratının Fransız istihbaratıyla birlikte Boumeddiene'in bulunduğu yer konusunda işbirliği yaptığını da yazdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir