G-8 Zirvesi'nde Şampiyonlar Ligi heyecanı

G-8 Zirvesi'nde Şampiyonlar Ligi heyecanı

İngiltere'nin Chelsea kulübü, Almanya'nın Bayern Münih takımını yenerek Avrupa Şampiyonlar Liği'nde kupayı müzesine götürdü. G-8 Zirvesi'nde buluşan liderler de bu maçı heyecan içinde izledi. Cameron sevinirken, Merkel üzüldü. Obama'nın Cameron'la ittifakı gözden kaçmadı.

CAMERON SEVİNÇ ÇIĞLIĞI ATTI MERKEL KUTLADI

Almanya'nın Münih kentinde hafta sonu oynanan Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçında İngiliz futbol kulübü Chelsea, Almanya'nın Bayern Münih takımını uzatmalar sonrasında penaltılarla 5-4 yenerek kupayı kazandı. G-8 Zirvesi için ABD'nin Washington kentinde bulunan dünyanın en güçlü 8 ekonomisinin liderleri de maçı heyecan içinde izledi.

Heyecanın doruğa çıktığı an ise İngiltere Başbakanı David Cameron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yan yana penaltı atışlarını izlemesi oldu.

Chelsea son penaltıyı kullandığında David Cameron iki kolunu havaya kaldırarak büyük bir sevinç yaşarken, Merkel'in sakin tavrı dikkat çekti. Avrupa'nın en büyük kupasını Chelsea'nin kazandığının belli olması sonrasında Cameron'ı ilk kutlayan da Merkel oldu. Merkel, Cameron'a sarılarak kutladı.

Maç sırasında ABD Başkanı Barack Obama'nın da Chelsea takımına destek verdiği görüldü.