Euro
10.264
-0.06%
Dolar
8.4498
-0.61%
Altın
499.6
0.06%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
432.150
-0.72%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Gazze'de gençlerin geçim umudu kaplumbağalar oldu

  Gazze'de gençler, İsrail ablukası nedeniyle kaplumbağa terbiyeciliği ve satımı yaparak geçimini sağlıyorlar.
  • AA
  • 12.05.2016 - 01:20
  Gazze'de gençlerin geçim umudu kaplumbağalar oldu

  gazze

  İsrail ablukası nedeniyle iş ve yaşam imkanlarının her geçen gün azaldığı Gazze'de gençler, kaplumbağa terbiyeciliği ve satımı yaparak geçimlerini sağlamaya çalışıyor.

  Uzun uğraşlara rağmen Gazzeli birçok genç gibi iş bulamayan 28 yaşındaki Mahmud Ebu Hasira, Gazze'nin sınır bölgelerinden topladığı kaplumbağaları şehir merkezindeki dükkanında satarak 6 çocuğunun bakımını sağlıyor.

  "FAKİRLİK VE İŞSİZLİK YÜZÜNDEN BU İŞİ SEÇMEK DURUMUNDA KALDIM"

  Kaplumbağaların bulunduğu kafesin başında yaptığı işi anlatan Ebu Hasira, "Fakirlik ve işsizlik yüzünden bu işi seçmek durumunda kaldım." dedi.

  Kaplumbağa yakalamak ve terbiye etmek için büyük çaba harcadığını belirten Ebu Hasira, "Kaplumbağalar, bakımı bilgi ve büyük itina gerektiren hayvanlar. İnternetten bu konuyla ilgili okumalar yaptım. Bu işi yaparken de birçok tecrübe kazandım." ifadelerini kullandı.

  Bir kaplumbağadan 5 dolar kazandığını söyleyen Ebu Hasira, "Dükkanın önünden geçenlerde bir kaplumbağa edinme isteği doğuyor. Çünkü kaplumbağaların yiyeceği, ot, bitki, sebze gibi kolay temin edilen şeyler. Bu yüzden evde bakımı kolay hayvanlar." bilgisini paylaştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir