Petrol
86.68
-1.56%
Euro
17.9399
-0.44%
Dolar
18.5423
0.13%
Altın
981.23
-0.64%
Borsa
3211
0.00%
Bitcoin
360.941
3.18%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti

  Viyana'ya gelen Türk doktor, Avusturya Parlamentosu önünde yaptığı eylemle, Avrupa'nın darbe girişimi sonrası tutumunu protesto etti.
  • AA
  • 16.09.2016 - 19:47
  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #1

  Mersin’de acil tıp doktoru olarak görev yapan 48 yaşındaki Ali Küçük, üzerinde Almanca ve İngilizce olarak "Avusturya ve Avrupa’da demokrasi, benim gibi ters koşmaya başladı" yazan tişörtle Avusturya Meclisi önünde eylem yaptı.

  Avrupa'nın demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda sınıfta kaldığını belirten Küçük, yaklaşık 1,5 saat parlamento önünde geri geri koştu. Ters koşan Küçük, çevredekilerin ilgi odağı oldu. Küçük, eylemin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Avusturya’nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye karşıtı tutumunu protesto etmek amacıyla Viyana’ya geldiğini belirtti.

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #2

  Doktorluk mesleği dışında geri geri koşma (Retro) sporuyla ilgilendiğini, Türkiye ve Avrupa’daki yarışlara katıldığını kaydeden Küçük, "Son dönemde maalesef Avusturya başta olmak üzere Avrupa’da demokrasinin, hak ve özgürlüklerin geriye doğru gittiğini görüyoruz. Bende Avusturya Parlamentosu önünde geri geri koşarak bu duruma dikkat çekmek, Avusturyalı ve Avrupalı siyasilere bir mesaj vermek istedim" ifadelerini kullandı.

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #3

  "AVRUPA'NIN YANIMIZDA OLMASINI BEKLİYORDUK"

  Avrupa’nın bir çıkmazda olduğunu ve bu çıkmazla birlikte yavaş yavaş demokrasi, özgürlük ve temel haklardan vazgeçtiğini savunan Küçük, şu ifadeleri kullandı:

  "Türkiye’de anti-demokratik bir darbe girişimi yaşandı ve ülkemiz ‘yok olma’ tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz gecesi insanlarımız demokrasi için canı pahasına sokağa döküldü. Darbeciler tarafından sivil insanlar öldürüldü.

  Biz Türk halkı olarak bu anti-demokratik darbe girişimine karşı Avrupa’nın da sert tepki vermesini beklerken, maalesef bunun tam tersi bir tavırla karşılaştık.Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #4

  Açıkça görülen o ki, Avrupa’da demokrasi, temel hak ve özgürlükler geriye doğru gidiyor. Bende buna tepki olarak bu protestoyu düzenledim. Umarım Avusturyalı ve Avrupalı siyasiler bir mesaj alır"

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #5

  Geri geri yürüyerek Avrupa demokrasisini protesto etti #6


   


  Görüş Bildir