Euro
10.0212
-0.15%
Dolar
8.4441
0.07%
Altın
492.41
0.04%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
335.471
-3.60%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Gezi kitabı Kürtçe'yi Türkiye'nin resmi dili yaptı

  Türkiye'nin resmi dilini 'Türkçe ve Kürtçe' olarak yazdı.
  • 13.02.2012 - 18:14
  Gezi kitabı Kürtçe'yi Türkiye'nin resmi dili yaptı

  Gezi kitabı Kürtçe yi Türkiye nin resmi dili yaptı #1

  Seyahat kitapları ve dijital medya yayıncılığında dünyanın en büyük ismi olan Lonely Planet, son yayımladığı seyahat kitabında Türkiye'nin resmi dilini "Türkçe ve Kürtçe" olarak yazdı.

  Lonely Planet'in , "Cool Stuff to Know About Every Country in the World" (Dünya Üzerindeki Bütün Ülkeler Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler) adını taşıyan 2011 basımı seyahat kitabında Türkiye'nin resmi dili "Türkçe, Kürtçe" olarak yer aldı.

  Dünya üzerinde 205 ülkeye dair bilinmesi gereken konular hakkında fotoğraflarla kısa kısa bilgilerin verildiği kitabın 143'üncü sayfasında Türkiye'nin yüzölçümü, para birimi ve resmi dilinin yer aldığı paragrafta, "Türkiye'nin resmi dili: Türkçe, Kürtçe" yazıldı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Kıta kıta ayırarak her ülke hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler aktaran kitabın Asya kıtası bölümünde Türkiye'nin sınırlarını belirten küçük bir haritayla birlikte verilen bilgiler arasında, Türk lokumunun tarihçesi, Ayasofya, Mevlana, Kapadokya ve Truva hakkında kısa bilgiler fotoğraflarıyla birlikte yer alıyor.

  LONELY PLANET HAKKINDA

  Lonely Planet, ülkeler hakkında verdiği bilgilerle gezi kitapları ve dijital medya yayıncılığında dünyanın en büyük ismi. Şehir, ulusal parklar, gönüllü seyahat rehberleri, dil eğitimi yayınları da bulunuyor. Fotoğraf kitapları, yemek tarifleri, internet ortamında verdiği seyahat önerilerinin dünya üzerinde, milyonlarca takipçisi var. Dünya gezginlerinin seyahatlerini planlarken kullandığı en geniş kaynak olarak bilinen Lonely Planet, restoran, otel ve tatil merkezlerine kalite kredisi de veriyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir