Euro
9.6678
-0.05%
Dolar
8.0749
0.21%
Altın
460.98
0.13%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
469.000
-1.06%
10ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 10 C

  Girdiği delikte sıkışan yavru kedi 5 yıl sonra kurtarıldı

  Mısır'ın başkenti Kahire'de yavru iken girdiği delikte büyüyerek sıkışan kedi 5 yıl sonra kurtarıldı.
  • DHA
  • 06.04.2015 - 09:33
  Girdiği delikte sıkışan yavru kedi 5 yıl sonra kurtarıldı

  kedi

  Cairo Post'un haberine göre, beş yıl önce Kahire'deki Muhammed Necip Metro İstasyonu'nda doğduktan sonra bir deliğe sığınan ve oradaki bir büfe sahibi tarafından beslenen 'Biso' adlı yavru kedi, bir süre sonra biraz büyüyünce delikten çıkamadı.

  BEŞ YIL DUVARIN ARASINDA BESLENDİ

  Durumu fark eden metro istasyonundaki 'Abdo Amca' isimli büfe sahibi, kediyi tam beş yıl boyunca küçük delikten besleyip su verdi.

  Girdiği delikte sıkışan yavru kedi 5 yıl sonra kurtarıldı VİDEO

  Girdiği delikte sıkışan yavru kedi 5 yıl sonra kurtarıldı #2

  BİRKAÇ KEZ KURTARILMAYA ÇALIŞILDI

  Büfe sahibi, yavru kedinin sıkışmasından kısa bir süre sonra istasyon yetkililerine durumu bildirerek kediyi birkaç kez kurtarmaya çalıştıklarını ancak kedinin korkarak derinliklere kaçması nedeniyle başarılı olamadıklarını söyledi.

  BEŞ YIL SONRA KURTARILDI

  2011'de Hüsnü Mübarek'in devrilmesi sırasında büfenin geçici bir süre kapandığı sırada da istasyona gelerek kediyi beslemeye devam eden Abdo Amca nihayet beş yıl sonra sesini duyurmayı başardı.

  Mısırlı hayvan hakları savunucularının düzenlediği sosyal medya kampanyasının sonuç vermesi üzerine, metro idaresi kedinin bulunduğu yeri tam yedi saat süren bir çalışmayla açarak hayvanı kurtardı.

  'Biso' böylece küçük bir yavru olarak girdiği karanlık delikten 5 yaşında yetişkin bir kedi olarak çıktı ve özgürlüğüne kavuştu.

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir