Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.835
2.33%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Golf Kulüpleri Obama'yı reddediyor

  ABD Başkanı Barack Obama'nın New York'ta golf oynamak istediği fakat başvuruda bulunduğu üç golf kulübü tarafından da reddedildiği ortaya çıktı.
  • 19.09.2014 - 11:42
  Golf Kulüpleri Obama'yı reddediyor

  pobama

  Sabah Gazetesi'nin haberine göre; İsrail-Filistin, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Suriye ve Ukrayna konularındaki politikalarıyla sert eleştirilere maruz kalan ABD Başkanı Barack Obama, sık sık gittiği golf sahalarında da zor günler geçiriyor. Obama'nın 6-7 Eylül tarihlerinde New York'ta golf oynamak istediği, fakat 3 farklı golf kulübünün başkanı tarafından reddedildiği belirtildi.

  ABD BASININA GÖRE 4 NEDENİ VAR

  ABD basınında çıkan haberlere göre New York'taki golf sahalarının Obama'yı reddetmesinin 4 sebebi olabilir. İlk olarak Beyaz Saray'daki yetkililerin 3 golf kulübüne haber gönderdiği fakat kulüplerin "Bu kadar kısa sürede güvenliği sağlayamayız" gerekçesiyle teklifi reddetmek zorunda kaldığı söyleniyor. İkinci olarak 6-7 Eylül haftasonunun ABD'de Çalışma Bayramı'na denk geldiği ve golf kortlarının böyle bir kalabalığı kaldıramayacağı için olumsuz yanıt verildiği belirtiliyor.

  Aktarılan üçüncü sebep, o dönem yayımlanan anketlerin Obama'nın arkasındaki halk desteğini düşük gösterdiği, dolayısıyla kulüplerin başkanı ağırlamakta gönülsüz olduğu yönünde. Son olarak ise kulüplerden birinin sahibi olan ve Obama'ya karşı eleştirileriyle bilinin medya patronu Donald Trump'un teklifi bizzat reddettiği söyleniyor.

  11 GÜNDE 8 GOLF MAÇI YAPMIŞTI

  Obama'nın yeşil kortlardaki hobisi, son olarak IŞİD militanları tarafından kafası kesilen ABD'li gazeteci James Foley olayının hemen ardından tepki çekmişti. Foley'nin öldürülmesinin  ardından golf oynamaya giden Obama'ya ABD basını ateş püskürmüştü. Başkan tepkilerin ardından "Foley'nin ailesiyle konuştuktan sonra yaptığım açıklamaların ardından golf oynamaya gidince tepki çekeceğimi bilmem gerekirdi" demiş fakat özür dilememişti. Obama'nın, Gazze'de yaşanan Şecaiyye Katliamı esnasında da golf oynadığı açıklanmıştı. Golf oynamaya bayılan başkanın, son çıktığı 11 günlük tatilinde 8 ayrı golf maçı yaptığı bildirilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir