Grammy ödüllü Amerikalı müzisyen hayatını kaybetti

Grammy ödüllü Amerikalı müzisyen hayatını kaybetti

Müzik dünyasının önemli isimleri arasında yer alan, Grammy ödüllü Amerikalı müzisyen, şarkı yazarı, bas gitarist ve plak yapımcısı Donald ''Duck'' Dunn müzik gösterilerine katılmak için bulunduğu Japonya'da öldü.

ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentinin Erie gölü kıyılarında Rock 'n' Roll Şöhretler Kaldırımı'na girme başarısını göstermiş müzik grupları arasında bulunan ''Booker T. ve MGs'' ile '' Blues Brothers '' ile çalışan Dunn'ın, Tokyo'da 70 yaşındayken hayata veda ettiği bildirildi.

UYKUSUNDA HAYATINI KAYBETTİ

Grammy ödüllü sanatçıyla Tokyo'da bulunan müzisyen arkadaşı Steve Cropper, sosyal paylaşım sitesi Facebook'a yazdığı mesajda, Dunn'ın uykusunda öldüğünü belirtti.

Dunn'ın bas gitarist olarak çalıştığı son yer olan Tokyo Blue Note'un sözcüsü Miho Harasava da emektar sanatçının öldüğünü doğruladı.

6 KEZ GRAMMY KAZANDI

Sinemaseverlerin gönlünü fetheden, 1980 yapımı ünlü ''Blues Brothers'' filminde izleyicilerin karşısına kendini canlandırdığı rolle çıkan Dunn, aralarında 6 kez Grammy ödülü kazanan, ünlü Kanada doğumlu İngiliz Blues sanatçısı Eric Clapton ve rock and roll müziğin en büyük icracıları ve şarkı yazarları arasında gösterilen Neil Young'ın da bulunduğu, müzik dünyasının pek çok ünlü ismiyle birlikte çalıştı.

Blues, gospel ve soul müzik tarzları üzerinde uzmanlaşan Dunn, ''Booker T. ve MGs'' grubuyla yaptığı çalışmasıyla 2007 yılında Grammy Hayat Boyu Başarı ödülüne layık görüldü.