Petrol
96.79
-1.39%
Euro
18.408
0.04%
Dolar
17.9611
0.16%
Altın
1.032
-0.65%
Borsa
2859
-0.18%
Bitcoin
435.250
-2.81%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Gülen'in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin

  Fetullah Gülen'in ABD'de dış dünyaya kapalı yaşamı bölge halkında da tedirginliğe neden oluyor.
  • AA
  • 12.05.2016 - 01:24
  Gülen'in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #1

  Hakkında çok sayıda yakalama kararı bulunan, 6 davada "1 numaralı sanık" olarak yargılanan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen'in ABD'de dış dünyaya kapalı yaşamı bölge halkında da tedirginliğe neden oluyor.

  Gülen'in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin

  Pennsylvania'nın Saylorsburg kasabasında yaşayan Gülen'in malikanesi, gözlerden uzak bir çiftliğin içinde bulunuyor. Binanın ve müştemilatının bulunduğu bölgeyi dışarıdan görmek mümkün değil. Kompleksin girişinde ise Amerikalı silahlı özel güvenlik görevlileri bulunuyor.

  Kompleksin girişine ise yeni bir tabela asıldığı görüldü. Tabelada "Golden Generation, Worship and Retreat Center" (Altın Nesil, İbadet ve İnziva Merkezi) ifadesi yer alıyor.

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #2

  "İLK İŞLERİ BARİYER KOYMAK OLDU"

  Malikanenin karşısındaki tepede yaşayan yaşlı bir çift, söz konusu komplekse ve burada yaşananlara ilişkin endişelerini dile getirdi.

  İsminin Peggy olduğunu ancak soyismini vermek istemediğini belirten kadın, "Gizlilik insanlarda şüphe uyandırıyor. ABD'de insanlar açıkABD'de insanlar açıktırtır. Herkes sizin bahçenize gelip sizinle konuşabilir ama bunların ilk işi girişe bir bariyer koymak oldu. Dolayısıyla içeri giremiyorsunuz. Arkada neler olduğunu göremiyorsunuz." dedi.

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #3

  "SÜREKLİ GÖZETLEME UÇAKLARI GEÇİYOR"

  Peggy, "İnsanlar içeride ne olduğunu bilmediği için tedirginlik duyuyor. Buradan sürekli gözetleme uçakları geçiyor. Bu vadinin fotoğraflarını çekiyorlar sürekli." diye konuştu.

  "ABD HÜKÜMETİ SÜREKLİ TEMAS HALİNDE"

  Kadının eşi de Gülen'in kaldığı yerle ilgili korkuları olduğunu belirterek, "Türkiye burada yaşayan kişiyi geri alsın." dedi. İsmini vermek istemeyen adam, ABD hükümetinin mekanda yaşayanlarla sürekli irtibat halinde olduğunu savundu.

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #4

  "HOCAMIZ ŞU AN MEŞGUL"

  Fetullah Gülen'in çiftliği yakınlarında bulunan bir akaryakıt istasyonunun Filistin kökenli sahibi de, kuruluşun bir kez iftar davetine katıldığını, davette birçok dinden insanlar bulunduğunu ancak Gülen'i göremediklerini söyledi.

  İstasyon sahibi, Gülen'le ilgilenen görevlilere "Kendisiyle görüşemez miyiz?" diye sorduklarını ancak "Hocamız şu an meşgul sizinle görüşemez" yanıtını aldıklarını anlattı.

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #5

  Gülen in gizli yaşamından Amerikalı komşuları da tedirgin #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir