Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.885
-0.47%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Halep'te hayat koşulları zorlaştı

  Suriye’de yaşanan iç savaşın yanı sıra rejim ve Rus uçaklarının saldırısına maruz kalan Halep’te yaşam koşulları kötüye gidiyor.
  • İHA
  • 12.11.2016 - 12:00
  Halep'te hayat koşulları zorlaştı

  Hava saldırılarında Halep’te bulunan sağlık merkezlerinin de hedef alınması nedeniyle tıbbi yardıma ve ilaca muhtaç kalan halk, her geçen gün ölüme biraz daha yaklaşıyor.

  Halep te hayat koşulları zorlaştı #1

  HALEP'TE HALK ÖLÜMLE KARŞI KARŞIYA

  Bombardıman nedeniyle savaş öncesinde ülkenin en önemli ticaret merkezlerinden olan Halep’te halk, gıda ve yakacak sıkıntısı çekiyor. Vatandaşlar, yaşanan hava saldırıları nedeniyle hastanelere de başvuramazken kuşatma altında olan kentte tansiyon hastaları da ölümle karşı karşıya kalıyor.

  Halep te hayat koşulları zorlaştı #2

  ''30 KADAR DOKTOR YOK''

  Fizik Tedavi Uzmanı Mahmud Zouzou, Halep’teki en büyük sıkıntının sağlık merkezlerinin bombalanması olduğunu kaydederek, "Bu da insanların hastaneye gelmelerini engelliyor. Çünkü korkuyorlar. Günlük sıkıntılarımızdan birisi ısınma. Aylardır kuşatma altındayız ve iki kuşatma arasında süre kısa olduğu için ilaç da temin edemedik. Üstelik sağlık ekibi de kente giremedi. Şimdi Halep’te 30 kadar dahi uzman doktor yok. Hastaneler ve sağlık ekibi de yaralılara, hastalara yetişemiyor" dedi.

  Halep te hayat koşulları zorlaştı #3

  ''ÖLMEMİZE AZ KALDI''

  Halep’te yaşayan Ebu Gayıs isimli vatandaş, hiçbir gıdanın bulunmadığını belirterek, "Yeşillikten başka bir şey yok. Eskiden yardım geliyordu ama artık gelmiyor. Eczaneye gitsen dahi ilacı bulamayabilirsin. Tansiyon hastaları ölmek üzere. Çünkü tansiyon ilacı bulunmuyor. İki günde bir paket ekmek veriliyor ki o da yetmiyor. 4-5 çocuğu olan aileye bir paket yeter mi? 2-3 haftada bir içme suyu geliyor. Ölmemize az kaldı" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir