Petrol
94.39
-0.56%
Euro
18.2948
0.29%
Dolar
17.9642
0.29%
Altın
1.025
0.21%
Borsa
2788
0.00%
Bitcoin
433.082
4.90%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Hapiste okuduğu Kur’an ile sesini dünyaya duyurdu

  Malezya’da yaşayan Hafız Yakup, hapiste okuduğu Kur’an ile adını geniş kitlelere duyurdu.
  • İHA
  • 28.07.2015 - 14:52
  Hapiste okuduğu Kur’an ile sesini dünyaya duyurdu

  Hapiste okuduğu Kur’an ile sesini dünyaya duyurdu #1

  Miraç gecesi programında Kur’an okuması için aldığı davet üzerine Kelantan eyaletine giden ve akşam saatlerinde dışarı çıkan Yakup, pasaportunun süresi dolduğu için gözaltına alındı ve 6 ay hapiste kaldı.

  Yakup’un, hapiste kaldığı süre boyunca Kur’an’ı Kerim ayetlerini okuduğu anlar amatör kamera tarafından kaydedildi.

  Hapiste okuduğu Kur’an’ı Kerim ile sesini dünyaya duyurdu

  Sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntüler kısa sürede izlenme rekorları kırarken, Yakup, başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeden davetler aldı.

  "BU KADAR DUYULACAĞINI TAHMİN ETMEMİŞTİM"

  Kamboçya’da dünyaya gelen ve 5 yaşındayken ailesi ile birlikte Malezya’ya gelen Yakup, o günden itibaren medrese eğitimi aldığını ifade etti. Yakup, Malezya dışında Potani bölgesinde de medrese ve Kur’an eğitimi aldığını bildirerek, “Hapiste okuduğum Kur’an’ın bu kadar duyulacağını tahmin etmemiştim. Bunun nasıl olduğunu anlamadım ve halen inanamıyorum” dedi.

  "ERDOĞAN MÜSLÜMAN ÜLKERE BÜYÜK YARDIMLARDA BULUNUYOR"

  Hapiste bulunduğu sürenin de bir sınav olduğunu sözlerine ekleyen genç Hafız, “Elhamdülillah her sınav içinde bir hayır vardır. Hapiste olduğum sürece bana kötü davranmadılar ve bu sürede imamlık yaptım. Tebliğde bulundum ve birçok mahkuma yol göstermeye çalıştım. Allah’a binlerce kez şükrediyorum ki hapiste olduğum sürece ben imanımın arttığını hissettim. Kur’an’ın güzelliklerinden biriside budur. Allah kendi kitabına yakın olanın derecesini yükseltir ve insanlar içinde üstün kılar. Ben 5 yaşındayken Kur’an eğitimi almaya başladım ve hiç bırakmadım. 13 yaşındayken bütün Kur’an’ı ezberleyerek hafız oldum” açıklamasını yaptı. Yakup, hafız olmasının büyük bir nimet olduğunu belirterek, “Kur’an okumaya başladığımdan beri Allah beni güzel bir ses ile nitelendirdi. Müslüman olan veya olmayan çok insana ulaştım. Bu nimeti insanları daha da yaklaştırmak için kullanabilirim inşallah. Türk halkına büyük bir saygı duyuyorum. Onlar din adına ve mazlum halk adına büyük icraatlarda bulunuyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman ülkelere büyük yardımlarda bulunuyor ve bu uğurda çok çalışıyor. İnsanların sorunlarını önemseyip yardım etmek istiyor. Ümit ederim ki fakirlik ve din meseleleri yüzünden ezilen Kamboçya halkına da onun yardım eli uzanır. Şu an hapiste suçsuz yere bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Mursi için dua ediyorum” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir