Petrol
110.32
1.12%
Euro
17.53
-1.67%
Dolar
16.5375
-2.05%
Altın
971.13
-2.11%
Borsa
2528
-1.01%
Bitcoin
347.294
-4.35%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Hayatta kalmak için idrar içti bedeli 4 milyon dolar

  Geçen yıl uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra 4 gün hücrede unutulan genç tazminat davası açtı.
  • 31.07.2013 - 15:18
  Hayatta kalmak için idrar içti bedeli 4 milyon dolar

  Hayatta kalmak için idrar içti bedeli 4 milyon dolar #1

  ABD'de geçen yıl uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra 4 gün aç ve susuz şekilde bir hücrede unutulan ve yaşamak için idrarını içen üniversite öğrencisi genç, açtığı davada 4 milyon dolar tazminat kazandı.

  San Diego kentinde geçen yıl düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Daniel Chong'un avukatı Eugene Iredale, Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi'yle yaptıkları görüşmeler neticesinde açılan davada müvekkiline 4 milyon dolar tazminat ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.

  "YANLIŞLIK OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR"

  Iredale, böyle korkunç bir olayın nasıl gerçekleştiğine yönelik durumun tam olarak aydınlatılamadığını, Adalet Bakanlığı'nın konuyu soruşturduğunu ancak bunun yanlışlıkla olduğuna yönelik açıklamalar yaptıklarını kaydetti.

  Adalet Bakanlığı Sözcüsü Allison Price, Chong'a 4.1 milyon dolar ödenmesi konusunda uzlaşmaya varıldığını doğruladı. Chong'un ise tazminatla
  ailesine ev alacağı belirtildi.

  4 GÜN HÜCREDE UNUTULUNCA İDRARINI İÇTİ

  Geçen yıl bir arkadaşının evinde partiye katılan Chong, yapılan baskın sonucu 8 arkadaşıyla gözaltına alınmış, camları ve tuvaleti olmayan bir hücrede 4 gün aç ve susuz halde unutulmuştu.

  Bağırışlarına ve parmaklıklara vurmasına rağmen farkedilmeyen Chong, ceketinden dişleriyle parça kopararak hücrenin kapısının altından uzatmış bir süre sonra da hayatta kalmak için idrarını içmeye başlamıştı.

  Chong, 4 gün sonra hücreye gelen memurlarca farkedildikten sonra böbrek yetmezliği, aşırı su kaybı ve kramp şikayetiyle hastanede tedavi görmüştü.

  Chong, gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma kapsamında suçsuz bulunmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir