Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.102
-1.08%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Hillary Clinton New York'ta miting yaptı

  ABD'de başkanlık seçimi öncesi Demokrat Parti başkan aday adayı Hillary Clinton, ilk büyük mitingini New York'ta düzenledi.
  • AA
  • 14.06.2015 - 06:22
  Hillary Clinton New York'ta miting yaptı

  clinton

  ABD eski Başkanı Bill Clinton'un eşi,  ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Rodham Clinton, 2016 Demokrat Parti Başkan aday adayı olarak başladığı seçim kampanyasındaki ilk mitingini daha önce senatör olarak seçildiği New York'ta yaptı.

  Hillary Clinton New York ta miting yaptı #2

  ORTA SINIFA SESLENDİ

  Clinton, Demokrat Parti'nin orta sınıftan yana politikalarıyla bilinen ABD'nin 32. Başkanı Franklin D. Roosevelt'in (FDR) adını taşıyan adada ve aynı isimdeki parkta yaptığı konuşmada, orta sınıftan yana mesajlar verdi.

  Gençlerin yoğunlukta olduğu mitingdeki konuşmasında, "orta sınıfın daha kalıcı bir refah için daha fazla eşitliğe ve büyümeye ihtiyacı var" diyen Clinton, Cumhuriyetçilerin "riyakar" olduğu şeklindeki eleştirilerine cevap verir nitelikte açıklamalarda bulundu. Clinton, başkanlığı döneminde orta sınıftan yana inisiyatif alacağını vurgularken, toplumun tüm kesimlerinin adayı olduğu mesajını verdi.

  Hillary Clinton, eşi ABD eski Başkanı Bill Clinton ile kızı Chelsea Clinton ve damadının da miting alanında bulunduğu konuşmasında, kadın haklarından, LGBT haklarına ve çevre korunmasına kadar geniş bir yelpazede vaatlerde bulunarak ABD Başkanlığı için destek istedi.

  Hillary Clinton New York ta miting yaptı #3

  "DEMOKRASİ SADECE CEO'LAR İÇİN DEĞİLDİR"

  Konuşmasında, 2011 yılında vefat eden annesi Dorothy Rodham'ın hikayesini anlatarak yoksulluğun zorluklarına değinen Clinton, şöyle konuştu:

  "Birçoğunuz birden fazla işte çalışırken, en büyük 25 yatırım fonu yöneticisi Amerika'daki anaokulu öğretmenlerinin hepsinden daha fazla kazanıyor ve çoğunlukla daha az vergi ödüyor. Refah sadece CEO'lar ve yatırım fonu yöneticileri için değildir. Demokrasi sadece milyarderler ve şirketler için olamaz."

  Clinton mitingdeki konuşmasında dış politika ve ulusal güvenlik konularına fazla değinmezken Başkan Barack Obama'nın seçim kampanyasında kullandığı söyleme yakın ifadeleriyle dikkat çekti ve başkan olması halinde, Obama'nın başkanlığına göre daha agresif ve liberal politikalar izleyeceğinin sinyalini verdi.

  2008 ve 2012 seçimlerini kazanan Başkan Obama, gençlerin büyük bir çoğunluğunun oyunu almıştı.

  Hillary Clinton New York ta miting yaptı #4

  TÜRK İŞ ADAMI GÜZEL DE DESTEK VERİYOR

  ABD'deki başarılı iş adamı Murat Güzel'in yakından destek verdiği Hillary Clinton'un New York'taki ilk miting konuşmasını, Türk toplum liderlerinden Demokrat Parti Etnik Koordinasyon Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çınar da izledi.

  Maryland eski Valisi Martin O'Malley ve Vermont Senatörü Bernie Sanders, Clinton'un Demokrat Parti'de adaylığını açıklayan en büyük rakipleri arasında bulunuyor.

  Hillary Clinton New York ta miting yaptı #5


  Görüş Bildir