Euro
13.9243
-0.6%
Dolar
12.3407
-0.23%
Altın
712.54
-0.07%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
723.502
0.91%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Hillary Clinton'a yeni e posta soruşturması

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Clinton hakkındaki soruşturmanın yeniden başlayacağını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 08.07.2016 - 10:06
  Hillary Clinton'a yeni e posta soruşturması

  Hillary Clinton a yeni e posta soruşturması #1

  FBI'ın kişisel e-posta hesabını gizli yazışmalarda kullandığı için 'aşırı dikkatsizlik' yaptığı ve yargılanmasının gerekmediği hükmüne vardığı Hillary Clinton ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ABD Dışişleri Bakanlığı, Clinton hakkındaki soruşturmanın yeniden başlayacağını açıkladı.

  SÜRATLİ OLMAYI AMAÇLIYORUZ

  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, “Elimizden geldiğince süratli olmayı amaçlıyoruz ama süreç için yapay zaman sınırlamaları koymayacağız” dedi.

  BBC Türkçe’nin haberine göre; Kirby, eski yetkililere de idari yaptırımlar uygulanabileceğini söyledi.

  GİZLİ BİLGİLERİ E POSTADAN YAZDI

  FBI, ABD’nin Demokrat başkan adayı Hillary Clinton’ın, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde kişisel e-posta hesabı üzerinden devlete ait gizli bilgiler içeren yazışmalar yaptığını bildirmişti.

  Ancak FBI Başkanı James Comey, Clinton’un ‘aşırı dikkatsizce’ hareket ettiğini ve yargılanacak bir durum olmadığına inandığını söyledi. Yetkili, başkan adayının yasaları ihlal etmiş olabileceğini fakat bunu kasıtlı yaptığını düşünmediğini belirtti.

  "YASALARIN ÜSTÜNDE"

  Clinton yanlış bir şey yapmadığını ve kişisel e-posta hesabından gizli hiçbir belgeyi göndermediğini savunuyor. FBI ise Clinton’un kişisel hesabı üzerinden yaptığı yazışmalarda 100’den fazla gizli belge buldu.

  Geçen hafta sonu FBI ajanları Clinton’u e-posta kullanım alışkanlıklarıyla ilgili olarak 3 saatten uzun süre sorgulamıştı. Cumhuriyetçiler, FBI’ın Clinton’un yargılanmaması yönündeki hükmünü eleştirdi ve bunun ‘Clinton’un yasaların üstünde olduğunu gösterdiğini’ söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir