Petrol
111.36
2.14%
Euro
17.5032
-0.14%
Dolar
16.7652
0.40%
Altın
974.15
0.44%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.025
2.33%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü

  Baba, kızının boğulduğunu, gözlerinin oyulduğunu ve dilinin kesildiğini belirtirken; sosyal medya ayağa kalktı. Bu arada polis tecavüz ve boğulma bulgularına rastlandığını açıkladı.
  • AA
  • 16.08.2020 - 12:38
  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü

  Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde 13 yaşındaki kız çocuğunun tecavüz edildikten sonra vahşice öldürülmesine sosyal medyada yoğun tepki gösterildi.

  Aralarında gazeteci, yazar ve aktivistlerin bulunduğu on binlerce kişi Twitter'da söz konusu olaya ilişkin tepki içeren paylaşımlarda bulundu.

  ‘UTANÇ KAYNAĞI’

  Kullanıcılar, Hindistan'ın 73. bağımsızlık yıl dönümünde böyle bir olayın yaşanmasının ülke için ayrı bir utanç kaynağı olduğunu kaydetti.

  NDTV kanalındaki habere göre, eyaletin Lakhimpur Kheri bölgesinde tecavüz edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun cansız bedeni dün bir tarlada bulundu.

  Kurbanın babası kızının boğulduğunu, gözlerinin oyulduğunu ve dilinin kesildiğini öne sürdü.

  Öte yandan polis, otopsi raporunda sadece tecavüz ve boğulma bulgularına rastlandığını kaydetti.

  Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü ViDEO

  KURBAN, DALİTLERE MENSUP

  Kız çocuğunun, “dokunulmazlar” olarak nitelendirilen ülkedeki en alt sınıfı temsil eden "Dalit"lere mensup olduğu belirtiliyor.

  Sosyal tabakalaşmanın bir formu olan kast sistemi her ne kadar anayasada yasaklanmış olsa da 1 milyar 353 milyonluk Hindistan'da nüfusun yüzde 65,97'si kırsal bölgelerde yaşıyor ve söz konusu bölgelerde bu gelenek sürdürülüyor.

  Kast sisteminde neredeyse hiçbir hakka sahip olmayan Dalitler ise ülkede ayrımcılık, işkence, tecavüz ve keyfi tutuklamalara maruz kalabiliyor.

  Dalitlerin nüfusunun ülkede 200 milyonun üzerinde olduğu sanılıyor.

  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü #1

  HİNDİSTAN BENZER OLAYLARLA SIK SIK GÜNDEME GELİYOR

  Tecavüz hadiseleriyle sık sık gündeme gelen Hindistan’da söz konusu olaylara yönelik kitlesel eylemler düzenleniyor.

  Hindistan'ın Haydarabad kentinde 27 Kasım 2019’da 27 yaşında bir veterinerin dört kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra öldürülmesi ve cesedinin yakılması sonrası ülkenin çeşitli bölgelerinde büyük çaplı protesto gösterileri düzenlenmişti.

  İktidardaki Hindistan Halk Partisinden (BJP) eski milletvekili Kuldeep Singh Sengar, 17 yaşındaki bir kıza tecavüz etmek suçundan yargılandığı davada geçen sene 20 Aralık’ta ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

  ABD'nin Yeni Delhi büyükelçiliğinde 6 Şubat'ta, elçilikte çalışan ve yaşayan temizlik görevlisinin 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilmesi de tepkilere yol açmıştı.

  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü #2

  Hindistan’da 13 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir