Euro
15.1475
0.55%
Dolar
13.3716
0.49%
Altın
764
0.35%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
772.303
2.09%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  Hindistan'da bir kadın 3 yıl boyunca banyoda tutuldu

  Hindistan'ın Bihar eyaletinde bir kadın yeterli çeyiz getirmediği için eşi tarafından 3 yıl boyunca banyoda kapalı tutuldu.
  • 09.09.2014 - 18:11
  Hindistan'da bir kadın 3 yıl boyunca banyoda tutuldu

  hindistan

  Bihar eyaletinin Darbhanga ilçesinde gerçekleşen olaydaki kadını polislerin dün kurtardığı belirtildi. Yerel polis yetkilisi Seema Kumari, kurtarılan kadını paramparça giysileri, kurumuş saçları içinde sefil halde bulduklarını açıkladı.

  "YETERLİ ÇEYİZ GETİRMEDİĞİ İÇİN 3 YILDIR HAPİS"

  Kumari, "Kadın gözlerini güneşli havada zar zor açıyordu. Onu karanlık ve küçücük bir yere saklamışlar." dedi. Polis, "Kadını banyoya atmışlar ve anahtarla kapatmışlar. Artan yemek varsa onu vermişler. Çocuğunu da göstermemişler. Kapatma sebepleri ise yeterli çeyiz getirmemesi ve kız çocuk dünyaya getirmesi." diye konuştu.

  KIZI ANNESİNİ TANIMADI

  2010'da Prabhat Kumar Singh'la evlenen kadın, düğünden sonra az çeyiz getirmesi dolayısıyla eşinden işkence de görmüş. Çocuklarının kız olmasında sonra ise eşinin Hintli kadını 3 yıl boyunca banyoda kapalı tuttuğu kaydediliyor. Polis, ailesiyle görüşmeye izin verilmeyen kadının yakınları görmeye geldikleri zaman ya kandırılıp gönderdiklerini ve ya kovduklarını söyledi. Yetkili polis, kurtarılan kadının ilk olarak 3 yaşındaki kızını görmek istediğini anlattı. Çocuğuna sarılıp ağlayan anneyi kızının tanımadığı aktarıldı. Olay sonrası polisler kadının eşini, kayınpederi Dhirendra Singh ve kayınvalidesi Indra Devi'yi gözaltına aldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir