Euro
10.8371
-0.13%
Dolar
9.2915
-0.42%
Altın
532.11
0.43%
Borsa
1.434
1.14%
Bitcoin
577.984
0.45%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Hindistan'da hasta doğan bebeği anne ve babası terk etti

  Hindistan'da iki haftalık bebek, nadir görülen bir hastalıkla doğduğu için anne ve babası tarafından terk edildi.
  • Ajanslar
  • 19.06.2015 - 08:06
  Hindistan'da hasta doğan bebeği anne ve babası terk etti

  hindistan

  Hindistan'da bir bebek, hamilelik sırasında veya genetik sebeplerden dolayı meydana gelen hastalık sebebiyle buruşuk bir cilde sahip olarak doğdu.

  ANNE VE BABA BEBEĞİ TERK ETTİ

  Anne Mamata Dode ve baba Ajay Dode, iki haftalık bebeği farklı görüntüsü yüzünden reddetti. Bunun üzerine dedesi Dilip Dode, bebeğin bakımını üstlendi. Dedesi yeni doğan bebeği kaşık kullanarak keçi sütüyle besledi.

  Hindistan da hasta doğan bebeği anne ve babası terk etti #2

  ÜCRETSİZ TEDAVİ DESTEĞİ

  Doğduktan hemen sonra hastalanan bebeği hastaneye getiren dede, ücretsiz tedavi desteği sağladıkları için hastaneye minnettar olduğunu söyledi. Kızının hamileliği sırasında düzenli olarak kontrole gittiğini fakat doktorların bebeğin hastalığı hakkında bir şey söylemediklerini belirten dede, sözlerine şöyle devam etti:

  KİMSE BEBEĞE DOKUNMAK İSTEMİYOR

  "Bebeğin hastalığı komşular ve akrabalar arasında hemen yayıldı. İnsanlar bebeğin neye benzediğini görmeye geliyorlar. Bebeği gördükten sonra da korku içinde evden çıkıyorlar. Kimse bebeğe dokunmak istemiyor."

  Hindistan da hasta doğan bebeği anne ve babası terk etti #3

  AİLE BEBEĞİ HALA KABUL ETMİYOR

  Bu şekilde doğmanın bebeğin suçu olmadığını söyleyen dede, tek isteğinin bebeğin sağlığının iyiye gitmesi olduğunu dile getirdi ve ailenin hala bebeği kabul etmemekte ısrar etmesi durumunda ise bebeği kendisinin büyüteceğini sözlerine ekledi.

  Doktorlar ise minik bebeğin tedaviye cevap verdiğini ve yapılan testlerin ardından hastalığın genetik olup olmadığını anlayabileceklerini söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir