Petrol
97.87
-0.14%
Euro
18.4221
0.12%
Dolar
17.9324
0.00%
Altın
1.038
-0.08%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.529
-0.53%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Hollanda Kralı'nın komşusundan Türk bayraklı şov

  Lahey'deki Noordeinde Sarayı'nın karşısındaki bir bina, Türk bayraklarıyla donatıldı.
  • 11.05.2017 - 10:29
  Hollanda Kralı'nın komşusundan Türk bayraklı şov

  Hollanda Kralı nın komşusundan Türk bayraklı şov #1

  Hollanda'nın parlamento merkezi Lahey'de Noordeinde Sarayı'nın karşısında bulunan bir binanın Türk bayraklarıyla donatılmasıyla, Hollanda gündeminden Türkiye düşmüyor.

  Hollanda Kralı nın komşusundan Türk bayraklı şov #2

  Habertürk'ün haberine göre; Kral Willem Alexander'in çalışma ofisinin karşısındaki binanın bir Türk işadamı tarafından kiralandığı iddia edilmişti. Kentin şık caddelerinden Noordeinde'deki binanın yeni kiracısının kimliği belirlenemezken, binanın 38 yaşındaki sahibi Bobby Bras'la belediye arasında uzun süredir ciddi bir sürtüşme yaşandığı, bayrakların da bu tartışmaya 'alet edilmiş' olabileceği ifade ediliyor.

  Hollanda Kralı nın komşusundan Türk bayraklı şov #3

  Hollanda medyasındaki iddialara göre Bras, tarihi binayı 5 lüks dairelik bir apartmana dönüştürmek istiyor. Lahey Belediyesi ise tarihi olması sebebiyle binada yenileme çalışmalarına izin vermiyor. Bobby Bras'ın planlarını kabul etmeyen belediye üzerinde binayı Türk bayraklarıyla donatarak baskı kurmaya çalıştığı ileri sürülüyor.

  KALDIRILMASI İSTENDİ

  Den Haag yerel partisi Groep de Mos Kral’ın çalışma sarayının karşısında bir binanın camlarına içten asılan Türk bayraklarının insanların tepkisini çekeceği için acilen kaldırılmasını istediği belirtildi.

  Hollanda Kralı nın komşusundan Türk bayraklı şov #4

  ÇİN YA DA AMERİKA BAYRAĞI DA OLSA...

  Türk bayraklı binanın Lahey’in Noordeinde bölgesindeki çarşıda ve Hollanda Kralı Willem Alexander’ın çalışma sarayının çaprazında bulunmasına dikkat çeken Groep de Mos, bu tutumun kabul edilemez olduğunu savundu. Sadece Türk bayrağının değil Çin, Amerika vs bayrakları da olsa bu konumdaki binalara başka bir ülkenin bayraklarının asılmaması için belediyenin yaptırım uygulaması gerektiğini aktardı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir