Euro
10.0687
-0.68%
Dolar
8.4573
-1.06%
Altın
497.68
0.19%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.406
-0.98%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Hollanda Müslüman ayrımcılığını görmezden geldi

  Hollanda Parlamentosu, AB Temel Haklar Ajansının yaptığı ankette Müslümanlara ayrımcılık yapılıyor sonucunun tartışılması teklifini reddetti
  • 22.09.2017 - 04:03
  Hollanda Müslüman ayrımcılığını görmezden geldi

  das

  ABD'li bir kurum olan AB Temel Haklar Ajansının anket sonucuna göre, 'Müslümanlara en çok ayrımcılığın Hollanda'da yapıldığı' kanısı çıkması üzerine Hollanda'daki Türklerin kurduğu Denk Parti bu konuyu meclise taşımak istedi. Denk Partisinin teklifine Hollanda Parlamentosundan ise olumsuz cevap geldi.

  FRA’nın "Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde en çok Hollanda’da Müslümanların ayrımcılığa maruz kaldığına" yönelik tespitlerinin parlamentoda tartışılması için Denk Partisinin verdiği teklif kabul edilmedi.

  Hollanda Müslüman ayrımcılığını görmezden geldi #2

  "MÜSLÜMANLARIN AYRIMCILIĞA MARUZ KALDIĞINI GÖRMEZDEN GELİYORLAR"

  Denk Partisinin lideri Tunahan Kuzu, yaptığı açıklamada, Hollanda parlamentosunun kendisini sorgulamaktan kaçtığını ve geçiştirme siyaseti uyguladığını söyledi.

  Kuzu, "Başka bir ülkede insan hakları çiğnendiği zaman saatlerce tartışıp eleştiride bulunan Hollanda parlamentosu kendisi söz konusu olunca susmayı tercih ediyor." ifadelerini kullandı.

  Parlamentonun FRA’nın anketini sadece hükümetin mektup ile değerlendirmesini yeterli bulduklarını belirten Kuzu, "AB’nin bir kurumu tarafından yapılan bu araştırmanın sonucunda çıkan Müslümanların ayrımcılığa maruz kalmasını tartışmaktan çekiniyorlar. Değerlendirme mektubunu da daha henüz kurulmayan yeni hükümetin yapmasını istiyorlar.” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir