Petrol
96.83
0.25%
Euro
18.1771
-0.46%
Dolar
18.1051
0.14%
Altın
1.017
-0.39%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.588
-7.83%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Hollanda'da ev kiralamak isteyen Iraklı kadına ırkçı yanıt

  Amsterdam'da, ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Iraklı kadına, "batı tarzında yemek yapacaksan evi görebilirsin" cevabı geldi.
  • Haber Merkezi
  • 12.08.2017 - 09:11
  Hollanda'da ev kiralamak isteyen Iraklı kadına ırkçı yanıt

  hollanda

  Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan Iraklı Maysaa Munaf, kiralık daire için yaptığı başvuruya emlak şirketi tarafından elektronik posta ile gönderilen cevabı sosyal medya hesabından paylaştı.

  EVİ GÖRME ŞARTI

  Buna göre Executive Home Rentals (EHR) adlı emlak şirketi, Munaf'a "Eğer, batı tarzında yemek yapacaksan evi görmeye gelebilirsin." cevabını verdi.

  Munaf, elektronik postanın bir kopyasıyla birlikte "ırkçılık bugün halen canlı" mesajını paylaştı.

  "TALİHSİZ BİR CEVAP OLMUŞ"

  Emlak şirketi EHR Amsterdam Müdürü Michel Rootring yaptığı açıklamada, gönderilen cevabın hoş olmadığını belirterek, "Bazı apartman dairelerinde yemek kokuları yan komşunun evine sinebiliyor. Bu apartmanda ağır kokulu yemekler yapılmasının uygun olmadığını belirtebilirdik ama 'batı tarzında yemek' ifadesi talihsiz bir cevap olmuş." dedi.

  Hollanda İnsan Hakları Kurumu sözcüsü Nacha Rakraki de daha önce buna benzer bir durumla karşılaşmadıklarını dile getirerek, "Bizim konu hakkında araştırma yapabilmemiz için önce başvuru yapılması gerekiyor. Henüz mağdur olan Munaf tarafından bize bir başvuru olmadı." ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir