Euro
9.772
0.34%
Dolar
8.1027
0.18%
Altın
460.62
0.02%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
447.560
-4.54%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Hollanda'da konuşulan başörtülü genç kız

  Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın, Leiden'deki hardcore punk konseri sırasında çekilen fotoğrafı Hollanda'da "viral" oldu.
  • Ajanslar
  • 25.12.2015 - 11:22
  Hollanda'da konuşulan başörtülü genç kız

  Seyircilerin arasına atlayan başörtülü genç kızın eller üzerindeki görüntüsü, sosyal medya üzerinde en fazla paylaşılan ve üzerinde en çok konuşulan fotoğraflarından biri haline geldi.

  Hollanda da konuşulan başörtülü genç kız #1
  (John Coffey adlı grubun sosyal medya hesaplarından fotoğrafın 19 Aralık'ta Leiden'de çekildiği belirtilirken, 'barış' vurgusu yapılıyor.)

  KÖKENİ NE OLURSA OLSUN MÜZİK İNSANI YAKINLAŞTIRIYOR

  Hollandalı hardcore punk grubu John Coffey'in Leiden kentindeki konseri sırasında fotoğrafçı Jan Rijk tarafından çekilen ve grubun sosyal medya hesaplarından da paylaşılan fotoğraf, kısa sürede Facebook ve Twitter'da yoğun şekilde paylaşıldı.

  Fotoğrafçı Jan Rijk, "Kökeni ne olursa olsun, müzik insanları birbirine yakınlaştırıyor" diyor.

  PAYLAŞILMASINDAN MEMNUN

  Rijk'a göre fotoğrafın geniş kitleler tarafından beğenilip, paylaşılması da bu yüzden.

  17 yaşındaki genç kız, John Coffey grubu üyelerinin paylaşımı üzerine fotoğrafı görmüş ve Hollanda basınında yer alan haberlere göre, fotoğrafı çeken Jan Rijk'ı kendisi aramış, fotoğrafının geniş kesimlerce beğenilip paylaşılmasından memnun olduğunu belirtmiş.

  AİLESİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

  Ancak genç kız ailesinin tepkisinden de çekindiğini anlatmış: "Babam belki bu konuya sadece güler geçer, ama korkarım annem bir daha konserlere gitmeme izin vermez. Müslüman toplumda hardcore punk müziğe biraz da olsa tuhaf bakarlar..."

  jan Rijk'ın daha önce de bir konser sırasında seyircilerden birinin fırlattığı bir şişesini havada yakalayarak içen bir grup üyesinin fotoğrafı yaygın biçimde paylaşılmıştı.

   

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir