Euro
10.2001
0.9%
Dolar
8.3533
0.5%
Altın
501.03
0.42%
Borsa
1.463
0.6%
Bitcoin
365.030
-2.27%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  İngiltere'de çirkin Türkiye kampanyası

  İngiltere'de çirkin Türkiye kampanyası

  İngiltere’nin Avrupa Birliği’nde kalıp kalmayacağının oylanacağı 23 Haziran’daki referandum öncesinde Türkiye tartışması alevlendi.
  • 23.05.2016 - 10:41

  İngiltere de çirkin Türkiye kampanyası #1

  Referandumda AB'den ayrılma yönünde kampanya yürüten blok, “Türkiye’nin yakında AB’ye üye olmasıyla, Türkiye vatandaşlarının ulusal güvenliğe tehdit oluşturacağını” öne sürdü.

  “Vote Leave” (Ayrılığa Oy Ver) bloğu, Türkiye’yi kampanyalarının ana temalarından biri haline getirecek bir poster kullanmaya başladı.

  İngiltere de çirkin Türkiye kampanyası #2

  TÜRKİYE AB'YE KATILIYOR, AYRILIĞA OY VER

  AB pasaportunun, Avrupa Birliği’ne açılan bir kapı olarak resmedildiği posterde, “Türkiye (nüfusu 76 milyon) AB’ye katılıyor. Ayrılğa Oy Ver, denetimi yeniden eline al” deniyor.

  "TÜRKİYE'DE DOĞUM HIZI ÇOK YÜKSEK"

  Kampanya grubunun açıklamasında, Türkiye’de suç ve silah bulundurma oranlarının yüksek olduğu öne sürülüyor, “Türkiye’de doğum oranı o kadar yüksek ki, sadece sekiz yıl içinde, İngiltere nüfusuna Türkiye’den bir milyon kişi katılabilir” ifadesi yer alıyor.

  Açıklamada şöyle deniyor:

  "TÜRKİYE'DEN SUÇLULAR GELECEK"

  “Bu durum sadece kamu hizmetleri üzerinde baskı oluşturmakla kalmayacak, İngiltere’nin ulusal güvenliğine yönelik tehdit de oluşturacak. Türkiye’de suç oranı, İngiltere’dekinden çok daha yüksek. Silah tasarrufu çok daha yaygın. AB’nin serbest dolaşım yasaları nedeniyle, hükümet, Türk suçluların İngiltere’ye girmesini engelleyemeyecek.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir