Petrol
87.43
-0.08%
Euro
18.1617
0.02%
Dolar
18.4987
-0.04%
Altın
987.7
-0.02%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.639
-0.92%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  İngiliz basınından Türkiye'nin insansız hava gücüne övgü

  İngiliz basınından Türkiye'nin insansız hava gücüne övgü

  Telegraph gazetesi, özellikle Azerbaycan tarafından Dağlık Karabağ'da elde edilen başarının arkasında, Türkiye'nin SİHA'larının olduğunu yazdı.
  • Haber Merkezi
  • 17.02.2021 - 15:06
  • Güncelleme : 17.02.2021 - 15:51

  Türkiye'nin ürettiği Silahlı İnsansız Hava Araçları'nın (SİHA) ülke sınırları dışında elde ettiği başarılar, İngiliz basınının dikkatini çekti.

  Telegraph gazetesinde yer alan "Ordunun büyüklüğü, ölümcül savaş etkisinden daha az önemli" başlıklı yazıda, savaşın doğasının hızla değiştiğine dikkat çekildi.

  "AZERBAYCANLILAR, TÜRK TB2'LERLE HEDEFLERİNE ULAŞTI"

  Libya ve Ukrayna'dan Dağlık Karabağ'a kadar yakın tarihli çatışmalarda, modern teknoloji sayesinde savaş alanında hızlı başarı elde edildiği kaydedildi.

  Türk yapımı İHA ve SİHA'lara işaret edilen yazıda, "Dağlık Karabağ'da Azerbaycan güçlerinin bu toprakları ele geçirmede elde ettikleri başarı buna iyi bir örnek. Azerbaycanlılar, Ermeni mevzilerinin üstesinden gelmek için birlik göndermek yerine, Türk (Bayraktar) TB2 uçakları kullanarak hedeflerine ulaştı." denildi.

  İngiliz basınından Türkiye nin insansız hava gücüne övgü #1

  İNGİLİZ ORDUSU KENDİ SİHA PROGRAMINI YÜRÜTMEK İSTİYOR

  Türkiye imzalı insansız araçların, operasyon kapsamında yüzlerce zırhlı aracı ve hava savunma sistemini yok ettiğinin altı çizildi.

  İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace'ın Azerbaycan'ın ortaya koyduğu performanstan son derece etkilendiği, Savunma Bakanlığı'ndan İngiliz ordusu için kendi SİHA programını geliştirmesini istediği aktarıldı.

  Türkiye'nin İHA ve SİHA'larının ayrıca Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne destek amacıyla söz konusu ülkede kullanıldığı belirtildi.

  İngiliz basınından Türkiye nin insansız hava gücüne övgü #2

  Azerbaycan ordusunun hava harekatı görüntüleri ViDEO


  Görüş Bildir